Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie Sp. z o.o./

MAN NL263 #955

17 september 2011 - Olsztyn Pojezierze, zajezdnia MPK. Jeden z pięciu ostatnio zakupionych Manów trzeciej serii. Ten oraz #957 mają drzwi w układzie 2-2-0.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 1

9 march 2012 - Olsztyn Os. Mazurskie, ul. W. Pstrowskiego.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
14 april 2012 - Olsztyn, ul. Tracka. Podziękowania dla kolegi Dziadka który to zatrzymał puszkę żeby mi się nie wpierniczyła w kadr :D

Niech ktoś zrobi coś z tą mapką. Ta jest beznadziejna z tego chociażby względu że nie można wpisać miasta/ulicy tylko trzeba latać maunalnie.

Author: Cacciamali

Comments: 2

2 may 2012 - Olsztyn, ul. Marii Zientary-Malewskiej. Wiosna, wiosna wkoło zakwitły bzy.. :)
Author: Cacciamali

Comments: 2

23 january 2013 - Olsztyn, ul. Władysława Leonharda.
Author: Kubul
cenzor
6 may 2017 - Olsztyn Pojezierze, zajezdnia MPK.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
28 august 2019 - Olsztyn, ul. Witosa.
Author: Rafix

Comments: 3

28 august 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego.
Author: Rafix

28 august 2019 - Olsztyn, ul. Witosa.
Author: Rafix

28 august 2019 - Olsztyn, ul. Wańkowicza. Spotkanie jednego z najstarszych autobusów z najmłodszym w MPK. Jednak wolę tego pierwszego.
Author: Rafix

28 august 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego. Kolejny do kolekcji! Dzisiaj zrobię mu małą serię przed pożegnalną, bo nie wiadomo, kiedy zaskoczy jego wycofanie.
Author: Rafix

19 november 2019 - 15:25, Olsztyn, ul. Witosa. Po dwóch latach i dwóch wypaleniach dotarłem do tego przełomowego momentu - zdjęcia nr 1500.
Nie sądziłem, że opublikuję tę fotkę przed wycofaniem tego wozu, a w zasadzie dziwię się, że on dotrwał do tego momentu. W tle listopadowy zachód słońca i 2 zielone glizdy. Była to pierwsza moja próba zdjęcia pod słońce podczas zachodu, dlatego na tak ważny test przypaść musiał najlepszy MAN w taborze MPK oczywiście na słynnej linii 205 :).

Author: Rafix

Comments: 10

28 november 2019 - Olsztyn, ul. Melchiora Wańkowicza.
Author: anonim1981

Comments: 3

28 november 2019 - Olsztyn, ul. Ignacego Krasickiego.
Author: anonim1981

Comments: 3

24 december 2019 - Olsztyn, ul. Witosa. Tym zdjęciem tego super wozu chciałbym życzyć wszystkim wesołych świąt :).
Author: Rafix

Comments: 7

30 january 2020 - Olsztyn, pętla Track. Według mnie najlepszy 12-metrowy MAN chwilę przed rozpoczęciem kursu na Osiedle Mazurskie przez Centrum Kształcenia Zawodowego.
Wspaniały wóz. Do pełni komfortu brakuje tylko klimatyzacji. Oby został jak najdłużej, chociaż według ZDZiT-u może być w pierwszej dziesiątce solówek do wycofania, bo oprócz klimy nie ma również biletomatu.
Tym zdjęciem kończę styczeń z wynikiem takim samym jak w grudniu - 100 zdjęć na miesiąc. Jest to całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że luty będzie już mniej obfity w ilość dodanych przeze mnie fot.

Author: Rafix

21 april 2020 - 16:29, Olsztyn, ul. Krasickiego. Zdjęcie z czasów, w których po bezprawnym 3-tygodniowym zamknięciu w domu wreszcie mogłem nadrobić zaległości w foceniu. Jednym z najważniejszych celów w kilkunastogodzinnych wypadach na foty było dla mnie uwiecznianie z bliska oznak wiosny oraz dokumentowanie dwudrzwiowych MAN-ów na 205, bo w każdej chwili mogły zostać wycofane. Na tym zdjęciu jednego z najlepszych 12-metrowych MAN-ów w taborze udało mi się połączyć 2 te rzeczy.
Tytułowy wóz razem z 962 już od prawie 2 miesięcy nie wyjechał na linie. Jeśli na przeszkodzie nie stanie nagłe wycofanie, we wrześniu powinny dołączyć do wyjeżdżającego prawie codziennie w dni robocze 960. Już nie mogę się doczekać. :)

Author: Rafix

Comments: 10

23 may 2020 - 10:18, Olsztyn, ul. Krasickiego. Najsłynniejszej olsztyńskiej linii nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu.
Te wozy to podstawa taborowa 205-tki w dni robocze, ale jako że była sobota, a w weekendy podstawą taboru tej linii są midiki, to zalicza się to jako promocja.
Nie było to jedyne zaskoczenie dnia, bo na 105 wyjechał 962! Jednak tym razem nie było już chyba jakiegoś nadzwyczajnego powodu i te 2 super wozy prawdopodobnie wyjechały dlatego, że stały w łatwo dostępnym miejscu.

Author: Rafix

Comments: 3

29 may 2020 - 21:51, Olsztyn, pętla Tęczowy Las. Po prawie 2 miesiącach przerwy wyjąłem statyw z szafy i wybrałem się w celu zrobienia już zapomnianych w tej części galerii nocnych, a przynajmniej wieczornych fot. Przy okazji znalazłem zastosowanie dla odstawionego kitowego obiektywu, który dzięki niewielkiemu rozmiarowi i małej wadze nie obciąża statywu. Jest to znacznie wygodniejsza opcja niż trudzenie się z cięższą 140-tką, której przewaga w zoomie w nocy i tak nie jest wykorzystywana.
Tym zdjęciem kończę dla mnie maj. Wyszła z tego mała tradycja, bo tytułowy wóz wstawiłem już w podsumowaniu styczniowym. I dobrze, że tak wyszło, bo najlepszy 12-metrowy MAN w taborze zasługuje na kilkukrotne wstawienie go na specjalne okazje :). Mam nadzieję, że nie będzie to jego ostatnie wystąpienie na koniec miesiąca.

Author: Rafix

Comments: 4

17 june 2020 - Olsztyn, ul. Poprzeczna. Dzisiaj mała odmiana na 12. brygadzie linii 116. W zastępstwie za 962 wyjechał równie dobry 955.
Author: EuroPoland

17 june 2020 - Wnętrze 955, widok na przód.
Bliższe ujęcie na przód.
Przy okazji ciekawostka na przyszłość, jak w olsztyńskich autobusach wyglądały ograniczenia liczby miejsc i wydzielona strefa.

Author: Rafix

Comments: 5

17 june 2020 - 15:50, Olsztyn, ul. Pstrowskiego. Czasem z premedytacją trzeba użyć więcej zoomu i ukazać dobry autobus z bliska :). Z dwojga złego wolę ciaśniejsze ujęcie niż szeroki kadr ukazujący głównie niebo i wysoką latarnię.
Jeśli chodzi o wrażenia jezdne, 955 wypada tutaj w czołówce MAN-ów. Jego zaletą jest miękkie zawieszenie, nietrzeszczenie ponad normę, brak nadmiernych wibracji oraz prawidłowe działanie skrzyni biegów. Nie tak łatwo jest o to w 19-letnim autobusie.

Author: Rafix

17 june 2020 - Wnętrze 955, widok na tył.
Bliższe ujęcie na tył.
Kolega Europoland świetnie poradził sobie z dzisiejszym sfoceniem go na linii, więc ja uzupełnię to zdjęciami wnętrza. W końcu wnętrze najlepszego olsztyńskiego MAN-a nie może zostać nieudokumentowane przed wycofaniem, które może nadejść w każdej chwili.

Author: Rafix

17 june 2020 - Pulpit 955.
Bliższe ujęcie samego pulpitu.
Ten niewiadomy przycisk na środku obok przyklęku to hamulec przystankowy. Wciska on się tylko w dół i działa jak klasyczna dźwignia, czyli po jego odkliknięciu trzyma dopóki nie wciśnie się gazu. Jak widać, po prawej stronie deski rozdzielczej 955 zastosowano najprostsze rozwiązania, co po czasie ukazuje swoje wady, bo brakuje kilku udogodnień znanych z innych autobusów, takich jak przycisk automatycznego przyklęku oraz blokada połówki drzwi. Przydałby się jeszcze opcjonalny ciepły guzik do drugich drzwi, tak jak w 960 i 961, ale jak widać pierwszy właściciel w tamtym czasie o tym nie pomyślał. Dziwi mnie to, że Niemcy zamawiając nowe autobusy na bogato tak biednie wyposażali kabinę kierowcy, która w końcu powinna być jak najbardziej komfortowym miejscem do kilkugodzinnej pracy. To samo tyczy się znikomej ilości otwieranych okien przy braku klimy.

Author: Rafix

Comments: 3

18 june 2020 - 16:57, Olsztyn, pętla Track. Przerwy na linii 116 bywają długie, ale ta przerwa to już przesada. Postój na tym zadupiu trwa prawie 40 minut. Skorzystałem z okazji i porobiłem kilknaście mniej lub bardziej ciekawych dokumentacyjnych zdjęć najlepszego olsztyńskiego MAN-a.
Lista ujęć:
Kabina kierowcy
- Sterownik do tablic
- Zepsuty miernik spalania ( prawdopodobnie )
- Tabliczka "Bus of the year `99"
- Okolice tabliczki znamionowej
- Jakaś skrzynka zamykana na klucz
- Tabliczka "autobus obsługuje kierowca" oraz niedziałający niemiecki zegarek
- Lusterka wewnętrzne
- Przedni pomost
Pulpit
- Panel ogrzewania
Przestrzeń pasażerska
- Wyświetlacz wewnętrzny "STOP NA ŻĄDANIE", świecący na pomarańczowo, gdy ktoś wciśnie przycisk stop
- Rzeźnia
- Miejsce pilota
- Emblemat MAN i numer taborowy na tyle
- Szyba dzieląca drugie drzwi od siedzeń
- 2. Drzwi
- Zniszczony plastik
Silnik
- Tył z otwartą klapą
- Silnik dalsze ujęcie
- Silnik ujęcie 1
- Ujęcie 2
- Ujęcie 3
- Ujęcie 4

Author: Rafix

Comments: 8

1 september 2020 - 17:01, Olsztyn, ul. Wańkowicza. Jest i jedyny pozostały luksusowy MAN z Bremy. W końcu kolejność wycofania działa poprawnie - jako ostatni jeżdżący autobus z serii zostawiono najlepszą sztukę. Ciekawe na jak długo...
Author: Rafix

MAN NL263 #956

30 january 2012 - Olsztyn, ul. W. Leonharda. Kolejne brakujące ogniwo. ;)

A tym razem z jakiej okazji promocja limitu? :>

Author: Pan M
driver
28 april 2012 - Olsztyn, al. gen. W. Sikorskiego. Autobusy z nr #955-957 nawet mi się spodobały. No do czasu, kiedy to zaczęły mi się za często trafiać... ;) Układ drzwi 2-2-0 w warunkach olsztyńskich jest niezbyt praktyczny, ale na jakieś podmiejskie trasy są w miarę.
Author: Pan M
driver
23 january 2013 - Olsztyn, ul. Biskupa Tomasza Wilczyńskiego.
Author: Kubul
cenzor
4 february 2013 - Olsztyn, ul. Jagiellońska. Mini seria zdjęć z jedynie słusznej i najładniejszej części tego miasta czyli z osiedli położonych za torami. ;)
Author: Pan M
driver
Comments: 1

11 march 2013 - Olsztyn, skrzyżowanie ulic Trackiej i Zientary-Malewskiej. Nic nie chcę pisać ale główniejsze drogi w mieście wyglądały przez dłuższy moment podobnie jak tutaj.
Author: Pan M
driver
20 september 2013 - Olsztyn, ul Kołobrzeska.
Pozdrowienia dla kierowcy :)

Author: Karol Krawczyk

Comments: 1

27 january 2015 - Olsztyn Hubertów, ul. Lubelska.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
12 september 2017 - Olsztyn, ul. Witosa. Widoczny w tle przystanek autobusowy nosi jakże sympatyczną nazwę - "Myszki Miki".
Author: Krystian Jacobson
newsercenzoredytorgod
Comments: 2

5 february 2018 - Olsztyn, ul. Tracka. Generalnie jakoś miłością do MAN-ów nie pałam, bo nie ma co oszukiwać - strasznie nierówne jakościowo pojazdy im wychodzą. Jednak wozy z przedziału 955-957 są dla mnie osobiście najlepsze. Najlepiej się w nich siedzi, najlepiej reagują, do pełni szczęścia brakuje tylko zielonej skrzynki z biletami. ;) No 956 może najgorszy z tej trójki, ale nie ma tragedii.
Author: Pan M
driver
23 july 2018 - Olsztyn, pętla Osiedle Mazurskie. Takie małe wspomnienie jeszcze nie tak dawnych czasów, gdy na autobusach widniały same loga MPK, a nie ZDZiTu.
Author: Rafix

Comments: 8

16 november 2018 - Olsztyn, ulica Orłowicza.
Linia nr 205 jest jedyną z dowozowych, która funkcjonuje całotygodniowo. Jest to świetne połączenie wewnątrzdzielnicowe zapewniające dostęp nie tylko do tramwaju, ale i również do wielu obiektów użyteczności publicznej. Bardzo dobra alternatywa dla opóźnionych i zatłoczonych linii jadących z centrum miasta lub z Uniwersytetu.

Author: piotr_kosz

Comments: 11

15 july 2019 - Olsztyn, ul. Witosa. Gdy myślałem, że już do jesieni nie zobaczę tego MANa na linii, na linię 205 wyjechała dzisiaj taka oto niespodzianka. Fajnie jest widzieć te wozy na linii, a nie stojące obok siebie na zajezdni przy alei Sikorskiego.
Author: Rafix

Comments: 3

15 july 2019 - Olsztyn, ul. Mieczysława Orłowicza. DAB przeniósł się na zajezdnię przy ulicy Kołobrzeskiej. Prawdopodobnie tylko na chwilę, ale nie jest pewne, czy jeszcze wróci na Sikorskiego. Ostatnio słyszałem, że kupili go jacyś miłośnicy. Nie wiem, na ile jest to prawdą, ale byłoby fajnie, gdyby można było się nim przejechać na jakiejś imprezie.
Author: Rafix

Comments: 4

19 july 2019 - Olsztyn, ul. Marii Zientary-Malewskiej. 956 ostatnio zaczął w miarę regularnie pojawiać się na linii. W czwartek jeździł na 205, a wczoraj na 116.
Author: Rafix

22 july 2019 - Olsztyn, ul. Partyzantów. 1 lipca ulica Partyzantów została otwarta dla autobusów. Zostały dodane 2 nowe przystanki - Kajki i Samulowskiego, a przystanki o nazwie Partyzantów zmieniły ją na plac Bema. Ogólnie sprawia dobre wrażenie, tylko jest trochę za wąska i buspasy nie spełniają swojego zadania, bo trzeba z nich zjechać przed światłami, ale to standard w ostatnio remontowanych olsztyńskich ulicach. Przy ulicy nastawiano drzewek, barierek, słupów, latarni, ławek i innych rzeczy, przez co trudno jest zrobić tu dobre ujęcie bez śmieci w kadrze.
Author: Rafix

24 july 2019 - Olsztyn, ul. Wańkowicza.
Author: Rafix

24 july 2019 - Olsztyn, ul. Wańkowicza. 956 ostatnio codziennie wyjeżdża na linie. Jest to spowodowane tym, że przeniósł się na zajezdnię przy ulicy Kołobrzeskiej.
Author: Rafix

26 july 2019 - Olsztyn, ul. Witosa. 956 ostatnio prawie codziennie jeździ na linii 205. Czasami zdarza mu się też jeździć na 116.
Author: Rafix

5 august 2019 - Olsztyn, ul. Jarocka. Zaskoczył mnie. Gdy sprawdzałem dzisiaj wozy na liniach 116 i 205, myślałem, że dzisiaj go nie zobaczę, a jednak okazało się inaczej. MAN jedzie na przejeździe technicznym linii 203. Liniowa część tej linii nie należy do najlepszych do focenia, więc postanowiłem sfocić go w drodze na przystanek początkowy. Dostałem dzisiaj informację, że MPK w tym miesiącu kupi 3 używane, 12-metrowe i 2-drzwiowe Solarisy z Niemiec. Kupowanie autobusów, na które obecnie są tylko 4 linie, nie jest najlepszym pomysłem. Nowe-używane wozy mają być przeznaczone na linie 114 i 124, które obecnie są trzydrzwiowe. Z tego powodu na te linie zostaną dozwolone 2-drzwiowe autobusy. Niestety, zakup tych autobusów prawdopodobnie spowoduje wycofanie najmniej użytecznych 2-drzwiowych MANów. Myślę, że pierwszy poleci 962, a następnie 955-957. Nowe Solarisy byłyby gotowe na wyjazd na linię około października lub listopada. Mam nadzieję, że do tego czasu zdążę się przejechać i pofocić te MANy.
Author: Rafix

7 august 2019 - Olsztyn, ul. Witosa. Dzisiaj na linii 205 jeżdżą 2 MANy i 2 Solarisy. Tylko 1 z nich jest zielony, a jest to 144.
Author: Rafix

7 august 2019 - Olsztyn, ul. Wańkowicza.
Author: Rafix

7 august 2019 - Olsztyn, ul. Wańkowicza.
Author: Rafix

8 august 2019 - Olsztyn, ul. Tadeusza Kościuszki.
Author: Krystian Dubaniewicz

Comments: 2

9 august 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego. Dzisiaj 962 niestety nie wyjechał na linię, więc sfociłem innego fajnego MANa.
Author: Rafix

30 september 2019 - Wnętrze MANa, widok na tył. Jednolita tapicerka na siedzeniach to podstawa. Tutaj i tak nie jest jeszcze tak źle, bo w niektórych wozach można zobaczyć nawet aż 4 różne wzory i kolory tapicerki.
Author: Rafix

30 september 2019 - Wnętrze MANa, widok na przód. Bardzo przyjemne i niezniszczone wnętrze. W sam raz na dłuższe, podmiejskie trasy.
Author: Rafix

30 september 2019 - Pulpit MANa.
Author: Rafix

28 october 2019 - Dywity, ul. Olsztyńska. Jest to moje zdjęcie nr 800! Z tej okazji jak zawsze wstawiam autobus mojej ulubionej marki. Na zdjęciu widać już niemożliwe do powtórzenia zestawienie - dwudrzwiowy MAN na linii 110. W dniach 28 i 31 października 2019 roku na 110 wyjechał ten MAN. Spowodowane było to brakiem trzydrzwiowych wozów w okresie Wszystkich Świętych.
Author: Rafix

Comments: 21

28 october 2019 - Dywity, ul. Olsztyńska. 956 na 110!
Stała się rzecz niemożliwa do zobaczenia w normalnych okolicznościach. Kiedyś dwudrzwiowe wozy stanowiły podstawę taboru tej linii, aż tu nagle zostały dozwolone na nią tylko 3-drzwiowe autobusy. Wyjazd dwudrzwiowych wozów na 2 brygady linii 110 jest spowodowany brakiem 3-drzwiowych wozów z powodu wzmocnienia cmentarzy. Taka sytuacja będzie aż do czwartku, przez co będę mógł sobie pozwolić na kilka już niedługo historycznych zdjęć, gdy wszystko wróci do smutnej normalności, a na 110 będą jeździć 3-drzwiowe wozy. Patrząc na to, co się dzieje przez braki taborowe, myślę, że myliłem się, gdy pisałem kiedyś, że 962 nie dożyje 2020 roku.

Author: Rafix

31 october 2019 - Olsztyn, wjazd na pętlę Polmozbyt. Jak się okazuje dwudrzwiowe MANy na dodatkowych brygadach jeździły tylko w poniedziałek 28 października i dzisiaj. Wyjechały łącznie na 4 brygady - 956 jeździł 2 razy na 6. brygadzie 110 i 961 tylko raz pojawił się na 3. brygadzie 110 i 4. brygadzie 106 łączonej z jednym kółkiem linii 110. Dobrze, że chociaż wyjechały i udało mi się je wszystkie sfocić.
Author: Rafix

31 october 2019 - Olsztyn, ul. Juliana Fałata. Tym zdjęciem kończę dla mnie październik z wynikiem 165 zdjęć. Co ciekawe, pobiłem mój dotychczasowy rekord z sierpnia tego roku wynoszący 150 zdjęć. Gdy pisałem wtedy, że tego wyniku nie pobiję przez najbliższe 10 miesięcy, nie spodziewałem się, że uda mi się to zrobić przypadkowo w miesiącu szkolnym. Niestety od następnego tygodnia wynik zmniejszy się przynajmniej o połowę i skończy się dodawanie aktualnych fot kilka razy w tygodniu.
A na zdjęciu jedyny słuszny wóz w tym klimatycznym miejscu. Jest to prawdopodobnie ostatnie zdjęcie dwudrzwiowego autobusu z tego miejsca, oczywiście jeśli najbliższy wyjazd 2-drzwiowych Solarisów nic nie zmieni z zezwoleniem dwudrzwiowych wozów na inne linie niż 116, 201/203 i 205.

Author: Rafix

Comments: 11

31 october 2019 - Dywity, ul. Olsztyńska. Dzisiejszy dzień był dniem kilkudziesięcio minutowych, a nawet godzinnych opóźnień na liniach 110, 116, 117, 136 i innych liniach jadących trasami przebiegającymi głównymi ulicami dojazdowymi do cmentarzy. Wszystko to spowodowane jest oblężeniem cmentarzy przez tysiące samochodów dzień przed wszystkich świętych. Widoczny na zdjęciu wracający z Dywit MAN w momencie sfotografowania miał -40 nabyte na alei Wojska Polskiego. Przejazd odbywał się prędkością często nieprzekraczającą 10 km/h. Dla mnie to i lepiej, cieszę się, że mogłem spędzić tyle czasu w tym wozie na tej linii, bo taka okazja już się nie powtórzy.
Author: Rafix

Comments: 5

31 october 2019 - Olsztyn, al. Piłsudskiego. Smuci mnie fakt, że była to prawdopodobnie ostatnia okazja do przejechania się tym wspaniałym wozem na linii 110. On tutaj tak dobrze pasuje, a mimo to komuś się to nie spodobało i postanowił zdjąć je również i z tej linii, skazując je na kręcenie kółek na krótkiej i całkowicie miejskiej linii 205.
Author: Rafix

Comments: 5

31 october 2019 - Olsztyn, pętla Jakubowo.
Author: Rafix

27 november 2019 - Olsztyn, ul. Poprzeczna. Od kilku dni na całodziennej 116 można spotkać taki porządny wóz.
Author: Rafix

4 december 2019 - Olsztyn, pętla Borkowskiego. Taka niespodzianka wyjechała dzisiaj na 105. Nie mogłem oprzeć się chęci jej sfocenia, tym bardziej, że to jeden z moich ulubionych wozów jeździ mi po osiedlu. Podobne zestawienie już się planuje na któryś grudniowy weekend :).
Author: Rafix

Comments: 2

14 january 2020 - Olsztyn, pętla Osiedle Mazurskie. Właściwy wóz na właściwej linii :).
Kto by kiedyś pomyślał, że w 2020 roku, 9 lat po ich zakupie, mając 19 lat, te solidne i udane wozy będą bez trudu codziennie wyjeżdżać na linie. Muszę się nimi nacieszyć, póki jeszcze jeżdżą ;).

Author: Rafix

Comments: 3

13 may 2020 - 7:01, Olsztyn, ul. Witosa. Brakowało mi tej wolności w kadrowaniu, gdy miałem 55-tkę...
Na zdjęciu obecnie najgorszy dwudrzwiowy MAN w taborze. Jak to wibruje na postojach... Do tego skrzynia biegów dość mocno szarpie. Mimo tego i tak go lubię, tylko mniej niż 955 :).

Author: Rafix

Comments: 3

12 june 2020 - 17:19, Olsztyn, ul. Orłowicza. Ciekaw jestem, jak będzie wyglądał los tych złomków w wakacje. W rozkładzie roboczym nieszkolnym ma być 5 brygad pozwalających wysłać na nie dwudrzwiowce. Cztery z nich to całodzienne 205-tki, a piąta to wyjeżdżająca z bazy po godzinie 14 116/11, kończąca przed północą. W praktyce może być z tym różnie, bo dwudrzwiowe MAN-y bez klimy mogą nie być chętnie wysyłane na linie. Obawiam się, że obecny skład 4 dwudrzwiowych MAN-ów może nie dotrwać do września w takiej formie.
Author: Rafix

Comments: 6

8 july 2020 - 9:04, Olsztyn, pętla Tęczowy Las.
...A jednak się myliłem. Na szczęście scenariusz opisany przeze mnie wczoraj się nie sprawdził, bo w dniu, w którym to pisałem, tytułowy wóz został ściągnięty na zajezdnię na ulicy Kołobrzeskiej. Po ostatnich ochłodzeniach takie wymiany odstawionych wozów między zajezdniami mogą zdarzać się częściej. Jednak, żeby coś przyjechało na główną zajezdnię, coś musiało zostać z niej zabrane. A w tymczasową odstawkę zostały wysłane zielone klimatyzowane Solarisy.
W pierwszy wakacyjny dzień na linii tytułowemu wozowi przyszło jeździć na dodatku 201/203. Na zdjęciu jest po skończeniu pierwszej części dodatku, która się trochę przedłużyła, bo MAN został wysłany na linię Z-1, gdzie zrobił kurs od Kanta do Wysokiej Bramy. Niestety odbyło się to kosztem kursu lub dwóch linii 201. Chociaż patrząc na zapełnienia linii dowozowych, strata tym spowodowana raczej jest nieduża.

Author: Rafix

9 july 2020 - 14:54, Olsztyn, ul. Synów Pułku. Długo się nim nie nacieszyłem...
Tytułowy wóz został wycofany w poniedziałek 14 lipca :(...
Dziś, 16 lipca, kończą mu się badania techniczne. Przy robieniu badań wyszło, że jest w nim tyle do roboty, że naprawa już 19-letniego autobusu się nie opłaca.
Jest to jego ostatnie liniowe zdjęcie, gdyż 9 lipca był ostatnim dniem, w którym wyjechał na linię :(.
Ale wśród tych smutnych wieści mam też dobre. W moim archiwum zebrał ponad 25 niedodanych zdjęć, więc jeszcze na długi czas zostanie niezapomniany na galerii :).

Author: Rafix

Comments: 4

3 october 2020 - Olsztyn, zajezdnia MPK. Stado wyrzutków. Ogólnie dawno nie było tylu wycofanych wozów na bazie co teraz. Lecz nie ma co oszukiwać - w zasadzie wszystkie to totalne strucle i tak za długo utrzymywane przy życiu.
Author: Pan M
driver
Comments: 4

MAN NL263 #957

2 march 2012 - Olsztyn Os. Kościuszki, ul. Niepodległości.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 7

12 april 2012 - Olsztyn Kormoran, ul. kard. S. Wyszyńskiego.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 11

4 may 2013 - Olsztyn, pętla Osiedle Mazurskie. Miejsce pracy kierowcy dwudrzwiowego Mana.
Author: Mario-910

Comments: 3

4 may 2013 - Olsztyn, pętla Osiedle Mazurskie. Przedział pasażerski.
Author: Mario-910

23 february 2015 - Olsztyn Śródmieście, ul. Żołnierska.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
6 december 2015 - Olsztyn, ul. Kołobrzeska.
Author: Solaris536

Comments: 2

20 august 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego. A tego jeszcze nie sfotografowałem. 956 ma dobrego zastępcę. Mam tylko nadzieję, że tak samo jak on prawie codziennie będzie wyjeżdżał na linię.
Author: Rafix

28 september 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego. Dzisiaj zupełnie przypadkowo na linię 205 wyjechał najmniej obfocony dwudrzwiowy MAN.
Nie pamiętam, kiedy ostatnio dwudrzwiowy wóz wyjechał na linię w weekend. Na tę chwilę jest to moja ostatnia taka seria z linii 205, gdyż wszystkie dwudrzwiowe MANy mają już po kilka moich zdjęć. Nareszcie mogę zająć się innymi liniami, bo 205 mam już dość i wrócę do niej tylko, gdy wyjedzie na nią jakiś fajny wóz.

Author: Rafix

28 september 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego.
Author: Rafix

28 september 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego.
Author: Rafix

28 september 2019 - Olsztyn, ul. Krasickiego. Na zdjęciu widać 2 super wozy. Szkoda, że na jedynym ujęciu z serii, na którym 1109 nie jest zasłonięty przez 957, lusterko znalazło się w słupie.
Author: Rafix

28 september 2019 - Olsztyn, ul. Płoskiego.
Author: Rafix

28 september 2019 - Olsztyn, ul. Wańkowicza.
Author: Rafix

28 september 2019 - Olsztyn, ul. Witosa.
Author: Rafix

4 october 2019 - Olsztyn, przystanek Krasickiego-Wilczyńskiego. Myślałem, że o tej godzinie nic już nie sfocę, ale tak ładnie się ustawił, że nie mogłem nie wykorzystać okazji.
Author: Rafix

Comments: 4

22 october 2019 - Olsztyn, ul. Wańkowicza.
Author: Rafix

28 november 2019 - Olsztyn, ul. Mieczysława Orłowicza.
Author: anonim1981

Comments: 6

28 november 2019 - Olsztyn, ul. Melchiora Wańkowicza.
Author: anonim1981

27 january 2020 - Olsztyn, ul. Witosa. Z przykrością zawiadamiam, że widoczny na zdjęciu #957 został wycofany 13 marca :(.
Author: Rafix

Comments: 4

5 february 2020 - Olsztyn, Indykpol. Gdy wstawiałem to zdjęcie rok po jego wykonaniu, myślałem, że wraz z wejściem Irexu na 131 dwudrzwiowce zostały z niej zdjęte, tak jak z większości linii, na które były dozwolone.
Jednak się myliłem. Na szczęście dwudrzwiowe wozy są jeszcze do spotkania na 131. Jest to możliwe tylko na jednej, łączonej ze 116 brygadzie.
Przed 4 rano autobus wyjeżdża z bazy na poranny dodatek 131, później jest przejście na 116, na której jeździ do 16:41. Kończy tam na Tracku i stamtąd na przejeździe technicznym jedzie do niedaleko położonego Indykpolu. W Indykpolu o 17:12 rozpoczyna 1,5 kółka linii 131 i około 20 zjeżdża z Pieczewa na bazę.
To by wyjaśniało, dlaczego przez ten czas dwudrzwiowe MANy przemykały na tej linii przeze mnie niezauważone ;).

Author: Rafix

Comments: 3