Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Irex-Trans sp. z o.o./

Solbus SM12 LNG #A700

17 september 2013 - 10:32, Kielce, Transexpo 2013.
Author: Konrad Bek
cenzoredytordriver
Comments: 6

18 september 2013 - Wnętrze Solbusa LNG pokazanego na tegorocznych targach.
Author: Pan Psiuk
edytor
Comments: 2

18 september 2013 - Widok na tył.
Author: Pan Psiuk
edytor
14 october 2013 - Olsztyn, plac Konstytucji 3 Maja.
Author: chludek_r

15 october 2013 - Olsztyn, ul. bpa T. Płoskiego. "Orkiestra" ruszyła w drogę w kierunku Dworca Głównego. Czemu "orkiestra"? Głównie dlatego, że niektóre Solbusy potrafią z siebie wydać w środku wiele dźwięków... ;)
Author: Pan M
driver
Comments: 1

29 november 2013 - Olsztyn, ul. Armii Krajowej. Dzisiaj na miasto wyjechały przynajmniej 4 nowe Solarisy Urbino 12 MPK Olsztyn. Oczywiście jak to ja wolałem się nimi przejechać niż robić im zdjęcia. ;) Jeżeli kiedyś mi się uda jakieś zrobić to opiszę tam moje odczucia z jazdy.
Skoro tytułowym wozem jest Solbus to wspomnę co nieco o nich. Dzisiaj się przejechałem Solbusami pierwszy raz od początku października i mogę powiedzieć, że te wozy się trochę poprawiły. Silnik wreszcie nie pracuje za głośno choć dalej można włożyć między bajki twierdzenie, że autobusy LNG są cichsze od autobusów na ON. Jeżeli chodzi o hałas są przynajmniej teraz identyczne. Wnętrze dalej trzeszczy ale jest tych trzasków zdecydowanie mniej. Należy się więc cieszyć, że coś tam poprawiają w tych wozach. Obsługa komunikacji przez KDD mimo drobnych problemów z początku wydaje się, że jest już w należytym porządku. Wydaje, bo więcej korzystałem z innych środków transportu niż autobus przez ostatnie prawie dwa miesiące i mogłem wypaść z obiegu. :P

W tle widać mocnego kandydata na "Makabryłę roku" czyli blok o osobliwej nazwie... "Versal XXI". Szkoda, że cudzysłów w tagach nie działa, a nowych tagów typu "kaszalot" czy "makabryła" nie chcę stosować. ;)

Author: Pan M
driver
14 july 2014 - Olsztyn, ul. Słoneczna. Minęło sporo czasu od wprowadzenia przez Olsztyn tego malowania. Na początku wszyscy byli sceptycznie nastawieni - jednak teraz trzeba przyznać, że jest to bardzo sympatyczne malowanie, które dobrze wygląda na autobusach. Co do Solbusów na LNG - ciężko powiedzieć. Propaganda mówi, że są ciche, że są super i ogółem wszystko cukierkowo. O ile jakość tych autobusów nie różni się niczym od diesli (a ja dodatkowo nie mam nic przeciw Solbusom), o tyle nie mogę się zgodzić z tym, że są cichsze - ja odniosłem zupełnie odwrotne wrażenie. Pozdrawienia dla Karola Krawczyka, dzięki za pokazanie miasta!
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 3

8 october 2014 - Olsztyn, al. gen. W. Sikorskiego. Wbrew pozorom tramwaje nie pojadą pasem zieleni, a zachodnią stroną jezdni. W tle po prawej otwarta miesiąc temu Galeria Warmińska.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver

Solbus SM12 LNG #A701

9 april 2014 - Olsztyn, pętla Jakubowo. W nowych autobusach funkcjonuje system informacji pasażerskiej. Jednak zapowiedzi głosowe (wewnętrzne oraz zewnętrzne) nagrywane w systemie Ivona to nie jest najlepszy pomysł. Niektóre z nich brzmią naprawdę bardzo sztucznie. Do tego dochodzi jeszcze nienaturalnie długi odstęp pomiędzy dźwiękiem "plum plum plum plum" a zapowiedzią.
Author: MZ

Comments: 1

2 september 2014 - Olsztyn, al. marsz. J. Piłsudskiego. Ktoś ostatnio narzekał, że nie dodaję ostatnio zdjęć MPK. No to zaczynam od Solbusa. ;)
Author: Pan M
driver
12 january 2015 - Olsztyn Hubertów, ul. Towarowa, zajezdnia PKS Olsztyn. Po prawej stacja tankowania gazu LNG. Od samego początku funkcjonowania olsztyńskiego oddziału firmy KDD Solbusy garażują na zajezdni PKSu, a od zeszłego roku także część pojazdów MPK Olsztyn.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
18 march 2015 - Olsztyn Os. Kościuszki, ul. T. Kościuszki. Przystanek "Urząd Statystyczny".
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
27 march 2015 - Olsztyn Kormoran, al. marsz. J. Piłsudskiego.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver

Solbus SM12 LNG #A702

2 october 2013 - Olsztyn, ul. Dybowskiego. Wracając do tematu szyb tylnych który był poruszany z tego co słyszałem są one w środku nieobecne ponieważ znajduje się tam zbiornik na gaz w postaci płyty.
Author: chludek_r

Comments: 1

2 october 2013 - Olsztyn, ul. Dybowskiego. Drugi Solbus KDD który obsługiwał dzisiaj linię Słoneczny Stok - Osiedle Podleśna.
Author: chludek_r

Comments: 4

19 october 2013 - Olsztyn - Tęczowy Las. Cel wycieczki do Olsztyna: Solbusy SM12 LNG. Autobusy te wyposażono w mocne 320-konne silniki Cummins ISLGeEV 320 o pojemności 8.900 cm³ i automatyczną skrzynię biegów Voith D854.5. Taki zestaw daje całkiem przyzwoite osiągi, przede wszystkim dobre przyspieszenie, a silnik cumminsa ładnie brzmi. Pali to to jednak podobno ok. 75l/100 km. We wnętrzu znajdziemy 26 miejsc siedzących, a 100 ogółem. Jest też klimatyzacja. Tradycyjnie w solbusach razi brak tylnej szyby więc tył pojazdu sprawia wrażenie mało przestrzennego i jest tam dość ciemno. Autobusy wyposażone są w ekrany LCD pokazujące kolejne przystanki oraz zapowiedzi głosowe zarówno w środku jak i na zewnątrz pojazdu. Widoczna na zdjęciu zaklejona czarną taśmą szyba maskuje tzw. elektroniczne koraliki. Generalnie więc wyposażenie solbusów jest dość bogate, a i jeździ się nimi dobrze, choć niektóre wozy nieprzyjemnie skrzypią (pewnie kwestia dokręcenia niektórych elementów).
Author: Misiek194
edytor
Comments: 4

19 october 2013 - Olsztyn, ul. Witosa. W planie wycieczki do Olsztyna było również przyjrzenie się postępom prac przy budowie linii tramwajowych. Ale w zasadzie nie było czego oglądać, bo jak widać na powyższym zdjęciu, niczego tu jeszcze nie ma. Zasadniczo utwierdziłem się w przekonaniu, że dla miasta tej wielkości sensowniejszy byłby jednak trolejbus. Za te pieniądze można by zrealizować naprawdę ambitny projekt trolejbusowy. Zamiast tramwaju jadącego skrajem największych osiedli, w zasadzie w środku niczego, można byłoby puścić trolejbusy, które doskonale penetrowałyby największe olsztyńskie osiedla - Jaroty, Pieczewo, Nagórki i Kortowo. No i pewnie, z uwagi na znacznie mniejszy zakres prac infrastrukturalnych, budowa sieci zmierzałaby już ku końcowi. Postawienie słupów trakcyjnych, budowa podstacji i doprowadzenie zasilania (ewentualnie wytyczenie kilku buspasów) to jednak zdecydowanie mniejsza skala trudności niż budowa od zera linii tramwajowej, na której polegli Hiszpanie z FCC. Cóż, gigantomania!
Author: Misiek194
edytor
Comments: 21

26 october 2013 - Olsztyn, ul. Hozjusza. Kobiety dobierają torebki pod kolor samochodu, miłosnicy kurtki pod kolor autobusu...

Linia 1 : Redykajny - Cementowa

Author: Cacciamali

Comments: 1

9 march 2016 - Olsztyn, ul. Żołnierska. Przedostatnia moja seria z Olsztyna.
Author: Piotr_B
Profesional

Solbus SM12 LNG #A703

19 october 2013 - Olsztyn - Pieczewo, ul. Wilczyńskiego. Solbus od tyłu. Nieznana dotąd firma KDD na potrzeby olsztyńskiego kontraktu zakupiła 11 sztuk (A700-A710) takich pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym (LNG) oraz jednego solbusa z tradycyjnym napędem (A711). Z tego co się orientuje, spotkać je można na liniach 1, 2, 9, 13, 20 i 25. Ktoś wie może ile firma KDD ma zadań w dzień powszedni (czyli ile max autobusów musi wyjechać na linie)?
Author: Misiek194
edytor
Comments: 6

5 may 2014 - Olsztyn, ul. Lubelska.
Author: chludek_r

7 june 2014 - Olsztyn, ul. Partyzantów. W tej kamienicy w tle znajduje się siedziba firmy "Remondis" - taka firma od śmieci. Nie polecam - mają od 9 miesięcy problem z postawieniem pojemnika na szkło, który zabrali z mojego podwórka "bo był za stary i wymienimy na plastikowy". I weź tu segreguj śmieci.
Author: Pan M
driver
6 october 2014 - Olsztyn, ul. Partyzantów. 1 października minął rok odkąd KDD w wyniku wygranego przetargu przejęło obsługę 10% sieci komunikacji miejskiej w Olsztynie. Mimo początkowych małych problemów wyrobili się i chyba jest dobrze. Dbanie o wozy... no z tym jest już różnie. Część z nich jest nieco poobijana czy porysowana, ale to jeszcze jest daleko do poziomu Mobilisa. Ale minął dopiero rok, zostało jeszcze 9 lat. ;)
Author: Pan M
driver
Comments: 5

20 may 2016 - Olsztyn, ul. Słoneczna.
Author: Kamil Rakowski

27 may 2016 - Olsztyn, ul. Partyzantów.
Stężenie Solbusów na metr kwadratowy przekraczała trochę dopuszczoną normę, ale chociaż ładnie wyglądają w tym malowaniu. ;)

Author: Karol Woźniak
edytor

Solbus SM12 LNG #A704

21 december 2013 - Olsztyn, ul. Wczasowa. Solbus na linii nr 1 zbliża się do przejazdu kolejowego w drodze na Redykajny. Debiut pojazdu na galerii.
Author: maro0492

Comments: 1

Solbus SM12 LNG #A705

2 october 2013 - Olsztyn os. Podleśna, ul. Jagiellońska. Solbus prowadzony przez panią kierowcę wyjeżdża z pętli Podleśna i udaje się na Słoneczny Stok.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
2 october 2013 - Olsztyn, ul. Dybowskiego. Kolejny dzień KDD na liniach Olsztyna.
Author: chludek_r

2 october 2013 - Olsztyn os. Podleśna, pętla przy ul. Jagiellońskiej. Tak prezentują się Solbusy od tyłu. Są śliczne i bogato wyposażone (brakuje tylko wifi), jednak na nierównościach wnętrze trochę "lata". Do listopada MPK odbierze identycznie wyposażone i pomalowane Solarisy Urbino 12 i Urbino 18.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 7

7 october 2013 - Olsztyn, ul. Słoneczna. Tak prezentują się Solbusy od zadka. Nowa organizacja chyba nie działa nadal precyzyjnie, po wyjeździe z pętli wóz miał problemy i stał kilka ładnych minut na przystanku Uniwersytet - Stadion. Miałem dzisiaj również okazję się tym przejechać i jak na nowe wozy to szału nie ma. Wolę trzeszczące Jelcze :D
Author: chludek_r

Comments: 6

26 october 2013 - Olsztyn, ul. Hozjusza.

Linia 1: Redykajny - Cementowa

Author: Cacciamali

26 october 2013 - Wewnętrzny monitor nowego systemu informacji pasażerskiej. Nawet to w miarę czytelne, jedynie pole ''Odjazd za'' jak widać nie do końca dobrze działa :) GPS poprawnie przerzuca przystanki, system funkcjonuje dobrze. Do tego są jeszcze zapowiedzi (Ivona) wewnętrzne i zewnętrzne, a z boku są także elektroniczne korale.
Author: Cacciamali

Comments: 4

26 october 2013 - Olsztyn, ul. Hozjusza.
Pozdrowienia dla kierowcy ;)

Author: Karol Krawczyk

13 december 2013 - Olsztyn, ul. bpa I. Krasickiego. Tydzień został do końca roku więc jest to idealny moment, by podsumować mijający rok 2013. Ostrzegam, że opis może być przydługi.

Rok 2013 w komunikacji miejskiej w Olsztynie można powiedzieć, że jest przełomowy. Przynajmniej częściowo.
- Rok zaczęliśmy z Zarządem Komunikacji Miejskiej, a kończymy z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu. Zmiana nastąpiła 1 lipca. Trochę się obawiałem połączenia kompetencji tych różnych zarządów... I trochę te obawy się potwierdzają, bo z tego zarządu zrobił się taki beton, że szkoda wspominać.
- Wspominałem, że częściowo rok 2013 jest przełomowy. Jeżeli chodzi o tabor to jak najbardziej przełom jest. Wprowadzono nowego przewoźnika - KDD który jeździ 12 Solbusami SM12 z czego 11 z nich jest na LNG. MPK z kolei zakupiło 22 nowe autobusy: 12 Solarisów Urbino 12 i 10 Solarisów Urbino 18. Wszystkie pojazdy posiadają klimatyzację, SIP z monitorami w środku i w zasadzie tyle co widzi pasażer. ;)
- W zamian za to skasowano trochę wozów w MPK ale wstrzymam się z wyliczaniem ile wozów poszło w odstawkę, bo do końca roku liczba ta jeszcze może się zmienić.
- Jeżeli chodzi o układ linii to tutaj przełomu nie ma. Zlikwidowano linię 89 która była dziwadłem i w zasadzie była do odstrzału już w momencie jej wprowadzenia (czyli od grudnia 2012). Powstała linia 35 która łączy ulicę Gotowca z Placem Pułaskiego, jedzie w jedną stronę całe 10 minut i wozi pojedyncze osoby. No i w grudniu uruchomiono kilka kursów linii nr 10 z wjazdami kieszeniowymi do Parku Naukowo-Technologicznego.
- No i w tym roku dalej kontynuowano stawianie nowych słupków przystankowych i oznakowanie wiat przystankowych.

Jeżeli chodzi o Fastery to tutaj niewiele się działo. Główny nacisk postawili na połączenia między Łomżą, a Kolnem oraz w okolicach Kolna, a to już jest trochę nie na temat tutaj. ;)

Wspominanie tutaj o PKS Olsztyn to tak jak wspominanie o trupie który kona. No ale można z litości podsumować. Co PKS Olsztyn zrobił w 2013r?
- Uruchomił połączenie międzynarodowe z Kaliningradem. No i reaktywował studenckie połączenie do Torunia (choć te studenty wolą tańsze pociągi).
- Zawiesił ok. 70 połączeń różnej maści, do różnych miejscowości.
- Użyczył swoich kierowców firmie KDD, dzięki czemu przez parę dobrych dni PKS nie realizował niektórych połączeń.
- Wreszcie coś kupił. Mowa tu o Neoplanie, Setrze i Jelczu z Kielc. Stan ich jest... taki se. Podobno jeszcze jest jakaś Bova ale nikt nic na jej temat nie wie.

"Kuniec".

Author: Pan M
driver
Comments: 1

26 march 2014 - Olsztyn, ul. Lubelska.
Author: chludek_r

22 may 2014 - Olsztyn, ul. Bałtycka. Chyba naprawię swój rower i zainwestuję w kamerkę GoPro, bo ciężko jest opisać jak zrobiono ścieżkę rowerową wzdłuż tej ulicy. Pomijam już dosyć spore różnice wysokości, ale za dużo jest tu miejsc kolizyjnych z ruchem pieszych. I takich miejsc gdzie niby takich kolizji nie ma, a i tak piesi ładują się na ścieżkę. W skrócie - typowa "śmieszka" rowerowa.
Author: Pan M
driver
Comments: 1

15 june 2014 - Olsztyn, wyjazd z pętli Tęczowy Las.
Author: Karol Krawczyk

19 june 2014 - Olsztyn, ul. T. Kościuszki. "Najmniej" obfocony Solbus tego przewoźnika. ;) Budynek w tle powstał na początku XX wieku i pierwotnie w nim znajdował się szpital. Po wojnie w czerwcu 1945r ulokowano w nim Szkołę Podstawową nr 2, która działa do dzisiaj.
Author: Pan M
driver
Comments: 1

27 may 2016 - Olsztyn, ul. Partyzantów.
Author: Karol Woźniak
edytor

Solbus SM12 LNG #A706

28 october 2013 - Olsztyn, ul. M. Kopernika. Na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Mickiewicza tytułową ulicę zamknięto w godzinach 11-14 dla ruchu samochodów. Pewnym novum w tym mieście jest to, że dopuszczono na zamkniętej ulicy ruch autobusów - zwykle przy tego typu "okazjach" autobusy kierowano na objazdy, bez względu na to czy ulica Kopernika była zawalona samochodami czy hulał swobodnie po niej wiatr.
Powodem zamknięcia ulicy były (w momencie pisania opisu dalej trwają) uroczystości pogrzebowe ks. infułata Juliana Żołnierkiewicza, który w latach 1972-2006 był proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tle widać wieżę kościoła tejże parafii). O 14 ruszył kondukt w kierunku cmentarza przy ul. Poprzecznej, gdzie ksiądz zostanie pochowany.

Author: Pan M
driver
23 january 2015 - Olsztyn Os. Mazurskie, ul. Synów Pułku.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver

Solbus SM12 LNG #A707

2 october 2013 - Olsztyn Pieczewo, ul. bpa T. Wilczyńskiego.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
9 april 2014 - Olsztyn, ulica Witosa. Dzielnica ta jest oddalona od centrum miasta, ale trzeba przyznać, że ma z nim całkiem niezłą komunikację. Osiedle wciąż się rozrasta, co widać choćby po układzie dróg (na zdjęciach satelitarnych w miejscu części z nich widać jeszcze nieużytki). Ciekawe jest tutaj zestawienie nazw przystanków: Witosa, Myszki Miki, Kanta, Kubusia Puchatka...
Author: MZ

8 october 2014 - Olsztyn Os. Kościuszki, ul. W. Pstrowskiego.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 1

8 january 2015 - Olsztyn, Plac Konstytucji 3 Maja. Dla dużej części podróżników tak wygląda pierwszy kontakt z tym miastem. Chyba, że wysiada się na Zachodnim to wygląda nieco lepiej.
Author: Pan M
driver
Comments: 5

19 january 2015 - Olsztyn Pojezierze, al. mar. J. Piłsudskiego.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
30 january 2016 - Olsztyn, ul. Biskupa Tomasza Wilczyńskiego. Oprócz MPK Olsztyn na niektórych liniach można spotkać jeszcze 11 Solbusów KDD Bydgoszcz.
Author: Michał D.
cenzor
Comments: 1

3 september 2016 - Olsztyn, ul. Bartąska.
Author: Mateusz Machel
cenzordriver
3 september 2016 - Bartąg.
Author: Ryszard
edytor

Solbus SM12 LNG #A708

1 october 2013 - Olsztyn, ul. bpa T. Wilczyńskiego. Ciężko mi się wypowiedzieć o tych wozach, bo dopiero jest to ich pierwszy dzień służby. Mogę tyle napisać, że są wyposażone zgodnie z założeniami przetargu (czyli SIP włącznie z "koralikami", obicia siedzeń "olsztyńskie" wyglądające jak z jakiegoś katalogu), pomalowane i oklejone też są tak jak zakładano. Plus za herb miasta i to normalny a nie jak planowano tylko kontury. Choć z drugiej strony do tej malatury ten herb nie pasuje. A może to malatura do kolorów herbu nie pasuje? ;)
Author: Pan M
driver
Comments: 16

4 october 2013 - Olsztyn, ul. W. Witosa.

No i zbliżamy się do teraźniejszości i kolejnego schematu. Miasto w 2009r postanowiło się promować jako "O!gród z natury". A, że chcieli być jak Szczecin ze swoim "Floating garden" to i ten "Ogród" będzie można zobaczyć w Systemie Informacji Miejskiej (m.in. nowe tablice z nazwami ulic, swoją drogą idzie im to bardzo opornie z wprowadzaniem) oraz oczywiście na autobusach. Choć idea z początku była zacna to została obecnie bardzo skompromitowana przez obecne władze i "O!gród z natury" jest obiektem kpin przy okazji kolejnych wycinek drzew.

Zorganizowano więc w 2012r głosowanie internetowe na malowanie autobusów i tramwajów gdzie zaprezentowano kilka propozycji. Można było też wysłać własne, gdzie głównym warunkiem było używanie kolorów szarego, ciemnoszarego, zielonego i koloru owocu "występującego" w tym mieście czyli limonki. ;) Poziom tychże propozycji był krótko mówiąc żałosny. "Mieszkańcy" wybrali 3 malowania z czego wtedy jeszcze ZKM i prezydent mieli wybrać jedno z nich.
Oczywiście widoczny schemat na autobusie nie był jedną z 3 zwycięskich prac. Stworzono coś zupełnie nowego.

Obecnie tak mają być malowane autobusy i tramwaje. Znając to, że w tym mieście niczego nie można być pewnym nie zdziwiłbym się jakby za 5 lat ktoś wpadł na pomysł by znowu coś pozmieniać.

Author: Pan M
driver
Comments: 4

3 may 2014 - Olsztyn, al. Piłsudskiego. Solbus na linii 20 z Pieczewa do Dworca Głównego zbliża się do przystanku Planetarium.
Author: maro0492

8 july 2016 - Olsztyn, Plac Jedności Słowiańskiej. Przyznać się, czyja to samolowa. Kiosk Ruchu przemalował się na olsztyńskie barwy, czy to Olsztyn maluje się w barwy kiosku?
Author: Kudak

Comments: 1

Solbus SM12 LNG #A709

14 july 2014 - Olsztyn, Towarowa - zajezdnia PKS. Po skończonym dniu pracy Solbus przyjechał spać. Nie miał jeszcze zdjęcia, więc ma takie. Pozdrawiam serdecznie panią kierującą!
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 3

19 january 2015 - Olsztyn Os. Kościuszki, ul. T. Kościuszki.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 4

27 january 2015 - Olsztyn Brzeziny, ul. gen. W. Sikorskiego.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 1

26 april 2015 - Olsztyn, ul. bpa T. Wilczyńskiego. W związku z zamknięciem przejazdu w stronę Os. Generałów linie takie jak 15, 17, 24 i 26 kończą od dzisiaj na starej pętli na Jarotach. O ile autobusy MPK mają na wyświetlaczach "Jaroty-Jarocka", czyli tymczasową pętlę, to w KDD... Chyba widać. ;)
Author: Pan M
driver
14 august 2015 - Olsztyn Os. Grunwaldzkie, ul. Artyleryjska.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
28 may 2016 - Olsztyn, ulica Dworcowa. Słońce po ulewie dało ciekawy kontrast do zdjęć, trzeba było to wykorzystać. Dodam, że wraz z kolegami czekaliśmy tutaj na zjazdowy tramwaj do zajezdni.
Author: Luke
cenzoredytorProfesional

Solbus SM12 LNG #A710

1 october 2013 - Olsztyn, ul. bpa T. Wilczyńskiego. No i ruszyli... Solbusy KDD rozprzestrzeniły się po różnych brygadach różnych linii na terenie Olsztyna. Choć Solbusy dopiero wczoraj zaczęły przyjeżdżać do miasta.
Author: Pan M
driver
Comments: 1

19 october 2013 - Olsztyn - Tęczowy Las. Taka parka się trafiła. Malowanie niby ładne i podoba mi się, ale jakby mu jednak czegoś brakowało.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 6

6 january 2014 - Olsztyn, ul. M. Kajki. Dzisiaj odbywa się jakiś "Orszak Trzech Króli", przez co zamknięto czasowo al. Piłsudskiego na centralnym odcinku. Autobusy więc skierowano objazdami głównie przez ul. Kajki, Kopernika oraz Kościuszki. Na zdjęciu dopiero drugi autobus korzystający z objazdu. Minutę wcześniej przejechało tędy czerwone Volvo na linii nr 16.
Author: Pan M
driver
23 january 2015 - Olsztyn Os. Mazurskie, ul. Synów Pułku.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
29 september 2015 - Olsztyn, ul. Mazurska. Dzisiaj (od ubiegłej środy) tędy zasuwa praktycznie większość ważniejszych linii, a od jutra tylko tą ulicą mają jeździć linie 7, 9 i 35.
Author: Pan M
driver
Comments: 3