Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku (1991-2017)/

Fictitious vehicles #1600

1 april 2013 - Gdańsk, al. Zwycięstwa. W związku z rozrastającą się siecią tramwajową Gdańsk był zmuszony sprowadzić kilkadziesiąt używanych tramwajów. Z pomocą przyszedł mediolański ATM, wysyłając krzywonose Fiaty.
Author: Banan
cenzoredytor
Comments: 8

Fictitious vehicles #2207

1 april 2014 - Gdańsk, ul. Przegalińska.
Moje 1200. dodane zdjęcie. Nowy nabytek ZKMu - trzyosiowe Kapeny, podobno mają wzmacnianą ramę, ale już widać na zdjęciu jak się z niej banan robi. ;)

Author: Karol Woźniak
edytor
Comments: 11

Fictitious vehicles #2488

1 april 2014 - Gdańsk Sobieszewko, ul. Sobieszewska Pastwa. Widzę, że dzisiaj na 512 przewinęło się kilka wozów. Wiem jednak tyle, że tytułowy pojazd wyjechał z rezerwy. ZKM po nieudanej przygodzie z Kapenami postanowił dokupić dwa takie Alpina, aby to one, a nie Kapeny mogły zastąpić najbardziej wysłużone z midików z serii #24xx.
Author: Bartek Mielczarek

Comments: 4

Fictitious vehicles ##2609

1 april 2014 - Gdańsk, ul. Krasickiego.
A nie mówiłem, że go wyremontują? Wóz został odbudowany w fabryce Solarisa - przód i tył ma od Solarisa, boki normalnie od Neoplana. W oczy rzuca się zły kierunek na wyświetlaczu, jednak da się to w prosty sposób wytłumaczyć. W związku z tym, że oczekiwanie na nowy sterownik R&G trwało zbyt długo zamontowano wyświetlacz, z któregoś Mercedesa O405N (w każdym z tych wozów nadal są zamontowane), a kierowca przyzwyczajony do automatycznej zmiany kierunku zapomniał o konieczności zmiany przez niego w tym wozie.

Author: Karol Woźniak
edytor
Comments: 4

Fictitious vehicles #2663

1 april 2015 - Gdańsk ul. Siennicka
Dziś było oficjalne otwarcie mostu siennickiego dla samochodów, jak widać droga i tory po remoncie zbytnio się nie zmieniły. Wóz jeszcze nie został oklejony w żadne numery, ani piktogramy. Według kasownika ma on numer 2663, jak widać ZKM strasznie ubolewa nad stratą deskorolek marki Neoplan dlatego desperacko przerabiają dotychczasowe solowki na deski. Ciekawostka jest fakt, że od dziś linia 111 obsługiwana będzie pojazdami 15 metrowymi.

Author: Paweł Biskupski

Comments: 1

Fictitious vehicles ##2706

1 april 2015 - Gdańsk, Podwale Przedmiejskie
Od dziś na ulicach Gdańska możemy zobaczyć pierwszego Mercedesa 405N przerobionego na deskorolkę. Trudno uwierzyć, ale to mechanicy ZKM-u wpadli na tak fenomenalny pomysł przerobienie tych wozów. Myślę, że to będzie godny zastępca wozu 2609. Dziś wóz jeździ na 111.

Author: Paweł Biskupski

Comments: 8

Fictitious vehicles #2888

1 april 2014 - Gdańsk, ul. Przegalińska.
Rewolucja w komunikacji miejskiej - ZKM zakupił Neoplana zmodernizowanego na pojazd bezzałogowy. Obsługuje on jedną z brygad linii 512 - tą najdłuższą. Jak informuje ZKM obsługa tej brygady przez ten autobus jest tańsza o połowę od zwykłego autobusu. Pozdrowienia dla kierowcy! :)

Author: Karol Woźniak
edytor
Comments: 6

Fictitious vehicles #GAR 1996

11 july 2012 - Gdańsk, wtedy jeszcze istniejąca pętla Targ Sienny. Gdański przewoźnik już wtedy wiedział, jak potoczą się losy gdyńskich M122MB, w związku z czym latem 2012 roku nabył jeden z prototypowych egzemplarzy. Wóz od nowości posiadał barwy gdyńskie, więc prawdopodobnie miał również do nas trafić, ale Gdynia zdecydowała się na gniota (2061, później 2081). Przed przybyciem do Gdańska przeszedł kapitalkę, podczas której zamontowano mu także wyświetlacze. Tutaj podczas inauguracyjnego przejazdu na trasie linii 142 (Wrzeszcz PKP - Targ Sienny), a że akurat gdzieś we Wrzeszczu zabrakło napięcia, wskoczył jeszcze na zatramwaj.
Author: Łukasz Banasiak

Comments: 6

Fictitious vehicles #GD 0079J

1 april 2015 - Gdańsk ul. Niepołomicka
Dziś swój debiut na linia ma pierwszy 15-metrowy Solaris, aby było ciekawiej dodam, że wóz został przerobiony z jakiegoś 12-metrowego solarisa. Jestem zdziwiony, że wóz nie ma naklejonego numeru bocznego, kasownik zaś stempluje numer 2613.

Author: Paweł Biskupski

Comments: 4