Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Żegluga Ostródzko-Elbląska sp. z o.o./

Mercedes-Benz 519 CDI / AutoCuby City Line #158

4 february 2012 - Ostróda, ul. 11-go Listopada x Czarnieckiego. Dziewiczy rejs nowego Spirinterka, nawet jeszcze bez naklejonych numerów taborowych (numer 158 był w karcie drogowej). Dziś cały dzień robił 3 wzbudzając przy tym niemałe zdziwienie osob na przystankach. Potoków pasażerów nie było więc sprawdził się wyśmienicie. Ogólnie ładny, komfortowy autobus. Niestety dobre wrażenie psuje system informacji pasażerskiej. Ale poza tym - jak na razie jest dobrze. Wzbudzał sympatię choć i zdziwienie. Proszę bardzo, kilka cytatów zasłyszanych w autobusie:

,,Ciepły, wygodny, nówka sztuka widać``

,,Pani, ja pierwszy raz taki autobus widzę. Ja myślała że to jakaś okejka* jest czy coś ale widzę trójka to wsiadła. Oj widzisz pani co się doczekaliśmy. Teraz takie tylko będą jeździć. A jak dzieciuki będą do szkoły jechać to gdzie tu się zmieszczą? ``

,,A co to takie maleństwo nam puścili? Aaaa to pewnie dlatego że 12 zaraz jedzie!``


Ale i tak najlepsza akcja była na przystanku pod zamkiem gdy wpadła kobieta z tekstem: Pan do Gdańska na lotnisko, tak?. Poza tym starszym ludziom często trzeba było mówić co to za autobus. No cóż...

*okejka - regiomalizm rozpowszechniony w okolicach Ostródy i Olsztyna określający mały autobus klasy Sprinter, VW LT pochodzący od pewnego olsztyńskiego przewoźnika.

Linia 3ŚW: Wałdowo -> Międzylesie

Author: Cacciamali

Comments: 4

4 february 2012 - Warlity Wielkie. Mój kochany, nowiutki, maleńki Kubuś od tyłu :)

Nie spodziewałem się że można tak polubić Sprintera. Ale cóż, wszak to od 10 lat pierwsza nówka w Ostródzie... Więc może to tylko chwilowe zauroczenie :)

Linia 3ŚW: Warlity Wielkie -> Dworzec PKP

Author: Cacciamali

Comments: 13

5 february 2012 - Ostróda, ul. Czarnieckiego. Wtedy nowy Mercedesik zjeżdża pusto do zajezdni przez puste ścisłe centrum miasta.

Linia 3ŚW: Dworzec PKP -> Zajezdnia (Pusty zjazd)

Author: Cacciamali

11 february 2012 - Ostróda, pętla autobusowa na osiedlu Młodych. Kuba zadebiutował na sobotniej pierwszej zmianie linii numer 1. Jak widać zastosowano już tablicę z trasą linii. Było bez problemu, maluszek przypadł do gustu ostródzianom.

Co smucące, chyba ŻOE rezygnuje ze stosowania numerów taborowych na pojazdach. Są one co prawda w dokumentach ale mówiąc ,,158`` mało kto wie o jaki autobus chodzi.

Linia 1ŚW: os. Młodych -> Zajezierze

Author: Cacciamali

1 march 2012 - Ostróda, ul. Stefana Jaracza. Kuba oczekuje na możliwość przejazdu przez zablokowane przez członków manifestacji skrzyżowanie. Dziś w Ostródzie grzmiało - przeciwnicy burmistrza Olgierda Dąbrowskiego (w tym i ja) zablokowali główne wylotówki z miasta (wylot na Lubawę i Iławę oraz DK7 w Górce). Zarzucają oni burmistrzowi niegospodarność, wydawanie pieniędzy na rzeczy typu stadion, fontanna czy amfiteatr, podwyżki podatków, opłat za pochówki oraz cen biletów na ostródzki zbiorkom a także nie podjęcie żadnych działań w sprawie masowych zwolnień w zakładach mięsnych w Morlinach ani brak jakichkolwiek nowych miejsc pracy oraz żądają referendum za jego odwołaniem. Od godziny 14 do 16 ruch (szczególnie autobusowy) był sparaliżowany ponieważ samochody puszczano wahadłowo - 15 minut blokady i 10 minut ruchu. Linia numer 1 miała okazję nadziać się na protest w obu miejscach co skutkowało 30 minutowym opóźnieniem, linie 2 oraz widoczna na zdjęciu 11 miały więcej szczęścia i były opóźnione po 15-20 minut. Pozostałe linie tego nie odczuły ponieważ na ich trasie blokad nie było. Jutro przemarsz pod urząd miejski przez ulice centrum miasta - BĘDĘ!

Jesli nie podoba się motyw ze strózami prawa to mogę podmienić na zwykłe.

Linia 11: os. Młodych -> Nad Jarem

Author: Cacciamali

Comments: 7

24 march 2012 - Ostróda, kompleks sportowo-rekreacyjny ŻOE od strony jeziora. W końcu znaleziono dobre zastosowanie dla naszego miejskiego Sprintera (którego przemianowano na #174). Razem z #125 robił za kasy biletowe na stadionie podczas meczu Sokół Ostróda - Barkas Tolkmicko (6:0).

Dodaję jako swoistą ciekawostkę - przepraszam że pod słońce ale w tak ciasnym miejscu przez siatkę nic lepszego nie wymyśli.

Author: Cacciamali

Comments: 10

21 april 2012 - Ostróda, ul. 3-go Maja (kompleks sportowo-rekreacyjny ŻOE). Ostatnimi czasy miejski busik bardzo rzadko wyjeżdża na trasy. W ciągu ostatnich 2 tygodni był widziany na trasie zaledwie dwa razy (z czego raz z konieczności bo nie było co podstawić za stukniętego #110). Najłatwiej poza zajezdnią jest spotkać go właśnie - tak jak na załącznonym obrazku - w dniach meczów jako kasę na stadionie Żeglugi. Przepraszam za słupek ale stał nie więcej jak 3-4 cm od niego :/
Author: Cacciamali

25 april 2012 - Ostróda, ul. Stefana Czarnieckiego.

Takie o to coś dziś obsługiwało II zmianę "2". Poraża oznakowanie linii - gdzie ten wyświetlacz co był w SIWZ ?

Author: TLaskowski

Comments: 3

25 april 2012 - Ostróda, ul. Pieniężnego. Karakan w ramach chyba eksperymentu pierwszy raz wyruszył na II zmianę linii numer 2. Może to i dobre, nie licząc pierwszego kursu choć kierowca twierdził że było dobrze.

Przebieg Mercedesa na dzień dzisiejszy to ok. 6500 km. Sprawuje się dobrze, choć już gdzieniegdzie wychodzi słaba jakość wykonania. No i jeszcze trafiają się zdezorientowane gabarytami pojazdu babulki ;)

Linia 2: os. Młodych -> Kajkowo

Author: Cacciamali

28 april 2012 - Ostróda, ul. Szosa Elbląska. Weekendowa 3 to idealne zadanie dla Mercedesika który to obecnie wrócił do łask i w dni wolne obsługuje zazwyczaj 3 a w dni robocze 2 na II zmianie. On sam w sobie nie jest taki zły, ważne tylko aby puszczać go na odpowiednie trasy a będzie dobrze. Nawet bardzo dobrze :)

Linia 3ŚW: Wałdowo -> Międzylesie

Author: Cacciamali

28 april 2012 - Przyjemnie tu! Mimo że tego miejsca nie jest za dużo to na odpowiednich zadaniach sprawdza się. Fotele są wygodne, jest nawet jakaś tam klima. Na pewno lepsze to niż Jelonki.

Zdjęcie wykonałem siedząc na fotelu kierowcy - nawet załapał się kawałek mojej koszulki ale go nie wykadrowałem bo nie lubię nie zachowywać proporcji.

Author: Cacciamali

Comments: 8

2 may 2012 - Kajkowo, ul. Świetlińska.
Author: Piotr

Comments: 1

2 may 2012 - Kajkowo, ul. Świetlińska.
Author: Piotr

Comments: 1

14 may 2012 - Ostróda, ul. 11-go Listopada. Druga zmiana linii numer 2 to obecnie stały przydział tej marszuty. Jedynie pierwszy kurs zawsze był bardziej obciążony ale jeśli ludzie widzą że jedzie ten autobus to wolą poczekać 2 minuty na 1 jadącą w tym samym kierunku.

Ktoś w końcu pomyślał żeby to jakoś oznakowac. Z boku i tyłu są przyklejone kartki z numerem linii a z przodu przy kursach na os. Młodych kartka z odpowiednią informacją. Może to i niekoniecznie trwałe ale czytelne ponieważ jeszcze zdarzają się ludzie którzy nie chcą wsiadać myślac że to busiarstwo.

Linia 2: Kajkowo -> Morliny

Author: Cacciamali

23 may 2012 - DK16, Tyrowo. W dni powszednie ,,dwójka`` wykonuje do Tyrowa jeden wieczorny kurs. Obecnie na tej linii po południu coś innego niż Sprinter to rarytas.

Linia 2: Tyrowo -> Kajkowo

Author: Cacciamali

Comments: 1

2 june 2012 - Ostróda, ul. 11-go Listopada. Debiut na 2św. Pozdrowionka dla kierowcy z którym to sobie zaliczyłem dziś parę kółek :)

Linia 2ŚW: Kajkowo -> Tyrowo

Author: Cacciamali

27 june 2012 - Ostróda, teren hotelu Willa Port. Mercedes przyjechał zawieźć z hotelu na trening zawodników Borussi Dortmund II która stoczy sparring z Sokołem Ostróda i Stomilem Olsztyn.
Author: Cacciamali

Comments: 5

19 october 2012 - Ostróda, ul. Drwęcka. Z zaskoczenia wyjechał miejski Sprinter na jakimś wynajmie.
Author: Cacciamali

Comments: 1

10 november 2012 - Ostróda, ul. Czarnieckiego.

Linia 1ŚW: os. Młodych -> Zajezierze

Author: Cacciamali

Comments: 1

8 december 2012 - Ostróda, ul. Graniczna. Maleństwo robi 3 zamiast swojej stałej 1.

Linia 3ŚW: Wałdowo -> Międzylesie

Author: Cacciamali

9 december 2012 - Droga pomiędzy Międzylesiem a Warlitami. Mimo niskich temperatur opady śniegu nie były zbyt intensywne i stopień zlodowacenia drogi jest bardzo mały. Jednak gdy napada więcej śniegu jazda tutaj (zwłaszca wielkim Jelczem albo MAN-em ) staje się koszmarem. Droga jest co prawda (czasami) odśnieżana, ale co z tego jeśli nawet latem czasem ciężko się tutaj wyminąć. Już niejeden miejski autobus leżał tutaj w rowie.

Linia 3ŚW: Wałdowo -> Warlity Wielkie

Author: Cacciamali

Comments: 1

21 january 2013 - Wałdowo, pętla. Wstałem rano z zamiarem uchwycenia #42 którego najczęściej można złapać właśnie tutaj. Niestety, nie wziąłem pod uwagę że rozpoczęły się ferie i 12-metrowiec nie jest tutaj potrzebny i można śmiało wystawić Sprintera, w którym napełnienie wynosiło zaledwie kilka osób.

Linia 6: Wałdowo (8:12) - Zajezierze (8:27)

Author: Cacciamali

Comments: 3

26 march 2013 - Ostróda, ul. Jana Pawła II. Po miesięcznym pobycie w ASO (naprawa wału napędowego) autko wróciło na ostródzkie ulice i śmiga na teraz już jedynym swoim zadaniu - popołudniowej, rozciągniętej ''2''. Z dedykacją dla kierowcy-opiekuna tego maleństwa ;)

Linia 2: Kajkowo (14:32) - os. Młodych (14:46)

Author: Cacciamali

Comments: 3

23 april 2014 - Ostróda, ul. Czarnieckiego. Remonty trwają w najlepsze, a to skrzyżowanie aktualnie spędza sen z powiek kierowcom autobusów miejskich. O ile to maleństwo radzi sobie bez problemu z racji swoich wymiarów i tego że tędy jeździ jedynie prosto, to skręt 12-metrowcem nie jest łatwym zadaniem. Pasy ruchu są powyznaczane dość ciasno, czego dowodem niech będzie [BONUS] na którym widać jak kierowca MAN-a prosi robotników o przesunięcie słupka. Dodajmy do tego brak sygnalizacji świetlnej na tym ruchliwym skrzyżowaniu i kocioł gotowy.

Linia 2: os. Młodych -> Kajkowo

Author: Cacciamali

Comments: 5

30 april 2014 - Ostróda, ul. Czarnieckiego.

Linia 2: Kajkowo -> os. Młodych

Author: Cacciamali

4 june 2014 - Ostróda, ul. Czarnieckiego. Ostatnie braki taborowe spowodowały, że Mercedesik poza 2/II znalazł sobie zatrudnienie też rano :) I jak się okazało, też daje radę.

Linia 1: GS/ZKM -> Morliny

Author: Cacciamali

28 december 2014 - Ostróda, ul. Czarnieckiego.

Linia 1ŚW: Morliny -> Idzbark

Author: Cacciamali

Comments: 2

9 august 2016 - 14:39; Ostróda, ul. Czarnieckiego
2 Kajkowo → Os. Młodych

Author: Paweł Obelnicki

Comments: 1

21 august 2019 - Zwierzewo, droga gminna pomiędzy Zwierzewem a Międzylesiem.

Dawno nie widziany pojazd znalazł w końcu zatrudnienie na utworzonej linii Olsztyńska Cmentarz - Osiedle Leśne / Warlity Wielkie przez Lubajny, Zwierzewo. Połączenie powstało ze względu na skrócenie linii 3, 4 i 3ŚW, które spowodowane jest zamknięciem (19-30.08) części ul. Plebiscytowej i Jeziornej.

Author: TLaskowski

2 february 2012 - Miejsce pracy kierowcy miejskiego Sprintera. Tak tak, to jeden z kilku powodów dlaczego dzisiaj do Ostródy pojechałem. :>
Powiem wprost - całkiem sympatyczny wozik. Generalnie na bardzo słabo obłożone linie jak znalazł. A czy takie się w Ostródzie znajdą? Zobaczymy. ;)

Author: Pan M
driver
Comments: 9