Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Tatra T3SUCS #59
563267 Tatra T3SUCS #59
Built: 1986
Manufacturer Name: ČKD
Body: ČKD Tatra T3
Engine: ČKD TE 022 40kW/54HP
Design Of Doors: 2-2-2
Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a. s. - Liberec
Author: piotr_kosz plRSS (0)Uploaded: 2012-06-30 22:27:14
Place: Liberec / Liberecký kraj    Route: 2
Width: 1000, Height: 660File size: 368.37kB
26 june 2012 - Liberec, ulica Fügnerova.
W Polce jest słynne przysłowie, które odzwierciedla zapóźnienie cywilizacyjne Polski w jakiejś dziedzinie życia - "Polska jest sto lat za Murzynami". Proponuję zmianę powiedzenia na potrzeby transportu publicznego - "Polska sto lat za Czechami".
Wielu by stwierdziło, że ponad stutysięczne miasto (wraz z 50 tysięcznym Jabłoncem) jest za małe na sieć o charakterze przesiadkowym, jednak Liberec udowadnia, że tak nie jest. Co więcej - pomagają mu w tym blisko położone góry, które zmuszały tkankę miejską do osadzenia się w dolinach. Zabudowania są przy głównej drodze, co znacznie ułatwia planowanie połączeń komunikacyjnych.
W naszym kraju zapewne do budowy takiego węzła przesiadkowego by nie doszło, a nikt nie odważyłby się postawić na system przesiadek i linii dowozowych. Skończyłoby się na kilkunastu chaotycznie poprowadzonych liniach o niezbyt atrakcyjnej częstotliwości, które znacznie utrudniałyby równy dostęp do wszystkich dzielnic/osiedli w mieście. System przesiadkowy w wykonaniu libereckim niweluje ten problem - co więcej organizator komunikacji miejskiej może łatwiej zarządzać wozokilometrami. Linie dotyczą relacji osiedle/dzielnica - centrum, nie ma powiązań pomiędzy innymi częściami miasta, więc niwelujemy problem, który mógłby zaistnieć przykładowo przy redukcji kursowania jakiejś linii. Pogorszenie dotyczy tylko mieszkańców osiedla docelowego wybranego połączenia.
pl gt
Tags: 3 2

Comments

Send Your CommentUser functions
Your name:

Your message:

By sending this form you are accepting rules of this page
Share It: BloggerFacebook

Related Content

                                                            
Load the map!
Previous of this type | Previous Photo | Main Page | Next Photo | Next of this type
Link us
Forum style: [URL=http://phototrans.pl/14,563267,0,Tatra_T3SUCS_59.html][img]http://phototrans.pl/images/photos/original/143/563267.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="http://phototrans.pl/14,563267,0,Tatra_T3SUCS_59.html"><img border=1 src="http://phototrans.pl/images/photos/original/143/563267.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>