Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Ekran przystankowy #
669807 Ekran przystankowyMiejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. - Koszalin: Railway stations and stops
Author: piotr_kosz plRSS (0)Uploaded: 2014-01-18 23:00:24.671523
Place: Koszalin / Zachodniopomorskie    
Width: 998, Height: 660File size: 411.29kB
1 november 2008 - Ekrany LCD wchodzące w koszaliński system informacji pasażerskiej zadebiutowały na przystankach 24 sierpnia 2007 roku. Byliśmy pierwszym miastem w Polsce, gdzie ekrany ciepłokrystaliczne wskazywały godzinę przyjazdu autobusu na dany przystanek. W ramach ciekawostki można dodać, że mieliśmy swoje 30 sekund w Teleexpresie, a lektor na końcu podsumował - "Warszawa ma się czego uczyć od Koszalina".
Na początku działania system był oparty wyłącznie na danych źródłowych wprowadzanych do bazy danych. Dopiero po jakimś czasie ekrany zaczęły wskazywać realny czas dojazdu autobusu na danej linii do przystanku. Równocześnie każdy w swoim domu mógł mieć "Virtual Monitor", który do dzisiaj możemy oglądać na stronie przewoźnika.
Niestety z biegiem czasu zaczęto demontować ten przydatny system informacji pasażerskiej. Głównym problemem jest to, że do dzisiaj ekrany są na utrzymaniu Miejskiego Zakładu Komunikacji (!). Miastu w ogóle nie zależy na przedsięwzięciu, czego dowodem jest brak internetu na wielu przystankach uniemożliwiający montaż ekranów. Chociaż teraz pojawiła się szansa, ponieważ obok wielu przystanków są punkty bezprzewodowego internetu, jednak jest to bardzo niestabilne źródło przesyłu danych.
Pomimo trudności przewoźnik chce powrócić do idei montażu nowych ekranów, tylko będą one rozmieszczone w budynkach użyteczności publicznej, a nie na samych przystankach. Zapobiegnie to częstym aktom wandalizmu.
pl gt

Comments

Send Your CommentUser functions
Your name:

Your message:

By sending this form you are accepting rules of this page
Share It: BloggerFacebook

Related Content

                                                            
Load the map!
Previous of this type | Previous Photo | Main Page | Next Photo | Next of this type
Link us
Forum style: [URL=http://phototrans.pl/14,669807,0,Ekran_przystankowy_.html][img]http://phototrans.pl/images/photos/original/465/669807.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="http://phototrans.pl/14,669807,0,Ekran_przystankowy_.html"><img border=1 src="http://phototrans.pl/images/photos/original/465/669807.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>