Login: Hasło:
Zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła lub nie działa?
Na tej stronie używamy ciasteczek by móc świadczyć ci uslugi, personalizowac reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony są udostępniane m. in. google. Korzystając z niej zgadzasz się na to.

Akceptuj Odrzuć Pokaż mi więcej informacji

Jestes niezalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się

Ekran przystankowy #
669807 Ekran przystankowyMiejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. - Koszalin: Stacje, dworce i przystanki
Autor: piotr_kosz plRSS (0)Dodano: 2014-01-18 23:00:24.671523
Miejsce: Koszalin / Zachodniopomorskie    
Szerokość: 998, Wysokość: 660Rozmiar pliku: 411.29kB
1 listopada 2008 - Ekrany LCD wchodzące w koszaliński system informacji pasażerskiej zadebiutowały na przystankach 24 sierpnia 2007 roku. Byliśmy pierwszym miastem w Polsce, gdzie ekrany ciepłokrystaliczne wskazywały godzinę przyjazdu autobusu na dany przystanek. W ramach ciekawostki można dodać, że mieliśmy swoje 30 sekund w Teleexpresie, a lektor na końcu podsumował - "Warszawa ma się czego uczyć od Koszalina".
Na początku działania system był oparty wyłącznie na danych źródłowych wprowadzanych do bazy danych. Dopiero po jakimś czasie ekrany zaczęły wskazywać realny czas dojazdu autobusu na danej linii do przystanku. Równocześnie każdy w swoim domu mógł mieć "Virtual Monitor", który do dzisiaj możemy oglądać na stronie przewoźnika.
Niestety z biegiem czasu zaczęto demontować ten przydatny system informacji pasażerskiej. Głównym problemem jest to, że do dzisiaj ekrany są na utrzymaniu Miejskiego Zakładu Komunikacji (!). Miastu w ogóle nie zależy na przedsięwzięciu, czego dowodem jest brak internetu na wielu przystankach uniemożliwiający montaż ekranów. Chociaż teraz pojawiła się szansa, ponieważ obok wielu przystanków są punkty bezprzewodowego internetu, jednak jest to bardzo niestabilne źródło przesyłu danych.
Pomimo trudności przewoźnik chce powrócić do idei montażu nowych ekranów, tylko będą one rozmieszczone w budynkach użyteczności publicznej, a nie na samych przystankach. Zapobiegnie to częstym aktom wandalizmu.
pl gt

Komentarze

Wyślij twój komentarzFunkcje użytkownika
Twój podpis:

Twoja wiadomość:

Wysyłając ten formularz akceptujesz regulamin tej strony
Udostępnij znajomym: BloggerFacebook

Pokrewne zdjęcia

                                                            
Załaduj mapkę
Zarejestruj się i dodawaj zdjęcia do naszej galerii: Kliknij tutaj.
Poprzednie zdjęcie tego typu | Poprzednie zdjęcie | Strona Główna | Następne zdjęcie | Następne zdjęcie tego typu
Zalinkuj nas
Styl forum: [URL=http://phototrans.pl/14,669807,0,Ekran_przystankowy_.html][img]http://phototrans.pl/images/photos/original/465/669807.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="http://phototrans.pl/14,669807,0,Ekran_przystankowy_.html"><img border=1 src="http://phototrans.pl/images/photos/original/465/669807.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>