Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Solbus SM12 LNG #A700

Details

NameSolbus SM12 LNG
(Solbus) /Solbus SM12 (Cummins ISL G 320 239kW/325HP 8900cm3) (Voith D854.5(4)) 26-100 [2-2-2]
VINSW9SM12M2DSBA1145
Build Number
Built2013
Scrapped
Owners
2013KDD Niemcz
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
2013CBY 0101F
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
2013A700 / KDD Niemcz
Other Information
Data pierwszej rejestracji: 25.09.2013 r.

Photos

17 september 2013 - 10:32, Kielce, Transexpo 2013.
Author: Konrad Bek
cenzoredytordriver
Comments: 6

18 september 2013 - Wnętrze Solbusa LNG pokazanego na tegorocznych targach.
Author: Pan Psiuk
edytor
Comments: 2

18 september 2013 - Widok na tył.
Author: Pan Psiuk
edytor
14 october 2013 - Olsztyn, plac Konstytucji 3 Maja.
Author: chludek_r

15 october 2013 - Olsztyn, ul. bpa T. Płoskiego. "Orkiestra" ruszyła w drogę w kierunku Dworca Głównego. Czemu "orkiestra"? Głównie dlatego, że niektóre Solbusy potrafią z siebie wydać w środku wiele dźwięków... ;)
Author: Pan M
driver
Comments: 1

29 november 2013 - Olsztyn, ul. Armii Krajowej. Dzisiaj na miasto wyjechały przynajmniej 4 nowe Solarisy Urbino 12 MPK Olsztyn. Oczywiście jak to ja wolałem się nimi przejechać niż robić im zdjęcia. ;) Jeżeli kiedyś mi się uda jakieś zrobić to opiszę tam moje odczucia z jazdy.
Skoro tytułowym wozem jest Solbus to wspomnę co nieco o nich. Dzisiaj się przejechałem Solbusami pierwszy raz od początku października i mogę powiedzieć, że te wozy się trochę poprawiły. Silnik wreszcie nie pracuje za głośno choć dalej można włożyć między bajki twierdzenie, że autobusy LNG są cichsze od autobusów na ON. Jeżeli chodzi o hałas są przynajmniej teraz identyczne. Wnętrze dalej trzeszczy ale jest tych trzasków zdecydowanie mniej. Należy się więc cieszyć, że coś tam poprawiają w tych wozach. Obsługa komunikacji przez KDD mimo drobnych problemów z początku wydaje się, że jest już w należytym porządku. Wydaje, bo więcej korzystałem z innych środków transportu niż autobus przez ostatnie prawie dwa miesiące i mogłem wypaść z obiegu. :P

W tle widać mocnego kandydata na "Makabryłę roku" czyli blok o osobliwej nazwie... "Versal XXI". Szkoda, że cudzysłów w tagach nie działa, a nowych tagów typu "kaszalot" czy "makabryła" nie chcę stosować. ;)

Author: Pan M
driver
14 july 2014 - Olsztyn, ul. Słoneczna. Minęło sporo czasu od wprowadzenia przez Olsztyn tego malowania. Na początku wszyscy byli sceptycznie nastawieni - jednak teraz trzeba przyznać, że jest to bardzo sympatyczne malowanie, które dobrze wygląda na autobusach. Co do Solbusów na LNG - ciężko powiedzieć. Propaganda mówi, że są ciche, że są super i ogółem wszystko cukierkowo. O ile jakość tych autobusów nie różni się niczym od diesli (a ja dodatkowo nie mam nic przeciw Solbusom), o tyle nie mogę się zgodzić z tym, że są cichsze - ja odniosłem zupełnie odwrotne wrażenie. Pozdrawienia dla Karola Krawczyka, dzięki za pokazanie miasta!
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 3

8 october 2014 - Olsztyn, al. gen. W. Sikorskiego. Wbrew pozorom tramwaje nie pojadą pasem zieleni, a zachodnią stroną jezdni. W tle po prawej otwarta miesiąc temu Galeria Warmińska.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver