Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Pesa 128NG #1053

Details

NamePesa 128NG
(Pesa) /Pesa Jazz 28 [1/2-2/0/2-2/1] (2014-)
VIN
Build Number
Built2014
Scrapped
Owners
20152017ZKM Gdańsk
2017GAiT Gdańsk
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
201520171053 / ZKM Gdańsk
20171053 / GAiT Gdańsk
Other Information
PATRON TRAMWAJU: Jan Wulff

Photos

11 july 2015 - Gdańsk, torowisko wzdłuż ul. 3 Maja. Wspomniane wcześniej zmiany na Hucisku związane z budową Forum Gdańsk musiały również dotknąć linii tramwajowych. I tak linia 10 zamiast przez ul. Jana z Kolna i Dworzec Główny kursuje w obie strony przez Kliniczną, Operę, al. Zwycięstwa, Dworzec PKS i od Nowych Ogrodów już po swojej trasie, a linia 12 została skierowana na trasę przez Dworzec PKS kosztem linii 11, która przez ten czas będzie jeździła każdym kursem przez Dworzec Główny.
Author: Bartek Mielczarek

31 august 2015 - Gdańsk, Brętowo PKM
Tramwaj podstawia się na przystanek początkowy swojej trasy.

Author: Paweł Biskupski

Comments: 8

1 september 2015 - Gdańsk, estakada na ul. Rakoczego. Najlepszy przykład skomunikowania PKM-ki z tramwajami, przyjeżdżający pociąg i w tym samym czasie odjeżdżający tramwaj.
Author: Michał D.
cenzor
Comments: 12

21 november 2015 - Gdańsk, ul. Wały Piastowskie. Jeden z pięciu gdańskich Jazzów.
Author: Kubul
cenzor
Comments: 7

23 may 2016 - Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej. Jazz wyruszył z przystanku Stadion Energa Gdańsk w kierunku PKM Brętowo. Zacna ta wiata przystankowa.
Author: Karol Grzonka

Comments: 7

29 august 2016 - Gdańsk, ul. Marynarki Polskiej.
Author: Krystian Dubaniewicz

5 september 2016 - Gdańsk, ul. Jana z Kolna. Dźwigi dzielnie stoją na posterunku, miejmy nadzieję że nie znikną z panoramy Gdańska.
Author: Krystian Jacobson
newsercenzoredytorgod
Comments: 5

1 october 2016 - Gdańsk, ul. Jana z Kolna. Pozdrowienia dla pani motorniczej.
Author: Igor Maras

9 april 2019 - Gdańsk, ul. Rakoczego. Jedyna zaleta tych wagonów, to ładne czoło. Na tym koniec, nie dość, że awaryjne, słabo wykonane to jeszcze wnętrze źle rozplanowane. To powinno mieć zakaz jazdy poza 10 i 12 i teraz opcjonalnie 9.
Author: Krystian Jacobson
newsercenzoredytorgod
Comments: 1

3 june 2020 - Gdańsk, ul. Budzysza. Ostatnio na 9 często pojawiają się Jazzy, w końcu coś z nimi trzeba robić. Jako motyw dwa ostatnie słupy trakcyjne z czasów remontu a raczej przekładki w rejonie skrzyżowania z ul. Sucharskiego, wtedy pojawiły się słupy o nowoczesnym wyglądzie znane z niemieckich sieci tramwajowych. Niestety wygrał standardowy nudny wygląd słupów trakcyjnych lub koszmarki udające stare słupy na nowych odcinkach (Łostowice).
Author: Krystian Jacobson
newsercenzoredytorgod
Comments: 3

9 july 2020 - Gdańsk, al. Wojska Polskiego.
Author: Łukasz Łyszczak

23 october 2020 - Gdańsk, torowisko przy ulicy Lawendowe Wzgórze.
Zazwyczaj nowe trasy tramwajowe w naszym kraju ułatwiają i skracają podróż do centrum, jednak w tym przypadku na efekty tej inwestycji trzeba poczekać do wybudowania łącznika Migowo - Wrzeszcz lub połączenia torowego z aleją Havla. Ciekawe, czy dodatkowa linia dowożąca do Brętowa z pętli Ujeścisko, która byłaby skorelowana z pociągami miałaby sens. W końcu Gdańsk jako pierwsze miasto z aglomeracji wprowadził bilet okresowy, który uwzględnia pociągi i jest o wiele tańszy od biletu metropolitarnego. Wpływa to już znacząco na planowanie podróży.

Author: piotr_kosz