Jesteś niezalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się
Nazwa | Leipziger Verkehrsbetriebe GmbH | |||
Skrót | LVB | |||
Atrybuty przewoźnika | ||||
Inne informacje | Vorgängerunternehmen: 1938: Leipziger Verkehrsbetriebe 1951: VEB (K) Verkehrsbetriebe der Stadt Leipzig (LVB). 1970: VEB Kombinat Verkehrsbetriebe der Stadt Leipzig (LVB). 1990: Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) AG Straßenbahnlinien: 1: Lausen - Schönefeld/Mockau 2: Grünau-Süd - Naundorfer Straße (- Meusdorf) 3: Knautkleeberg - Taucha/Sommerfeld 4: Gohlis - Stötteritz 7: Böhlitz-Ehrenberg - Sommerfeld 8: Grünau-Nord - Paunsdorf-Nord 9: Thekla - Connewitz 10: Lößnig - Wahren 11: Schkeuditz - (Wahren - Dölitz) - Markkleeberg-Ost 12: Gohlis-Nord - Johannisplatz (- Technisches Rathaus) 14: Ringlinie Plagwitz - Hauptbahnhof - Plagwitz 15: Miltitz - Meusdorf 16: Lößnig - Messegelände 18: Miltitz - Sportforum Ost* 19: Lausen - Sportforum Ost* N10: Hauptbahnhof - Lößnig** N17: Lausen - Paunsdorf-Nord** Stadtbuslinien: 60: Lipsiusstraße - Lindenauer Hafen 61: Lausen - Schönau 62: Lausen - Böhlitz-Ehrenberg 63: Knautkleeberg - Hartmannsdorf 65: Markkleeberg - Markranstädt 66: Allee-Center - Lausen - Allee-Center (Ringlinie) 67: Btf. Leutzsch - Rathaus Leutzsch 70: Markkleeberg-West - Mockau-West 72: Btf. Paunsdorf - Hauptbahnhof 73: Paunsdorf - Hauptbahnhof 74: Btf. Angerbrücke - Holzhausen 75: Probstheida - Liebertwolkwitz/Naunhof 76: Probstheida - Herzzentrum 77: Fliederhof - Stünz 79: Thekla - Cospudener See 80: Thekla - Lindenau 81: Thekla - Taucha 82: Thekla - BMW Zentralgebäude 83: Thekla - Plaußig 85: Gohlis-Süd - Sachsenpark 86: S-Bf. Messe - BMW Zentralgebäude 87: Wahren - Wiederitzsch -> weiter als Linie 88 88: Wahren - Wiederitzsch -> weiter als Linie 87 89: Connewitzer Kreuz - Hauptbahnhof 90: Wahren - Paunsdorf-Center 91: Wahren - Güterverkehrszentrum N1: Hauptbahnhof - Knautkleeberg ** N2: Hauptbahnhof - Markranstädt ** N3: Hauptbahnhof - Rückmarsdorf ** N4: Hauptbahnhof - Schkeuditz ** N5: Hauptbahnhof - Lindenthal ** N6: Hauptbahnhof - Taucha ** N7: Hauptbahnhof - Paunsdorf ** N8: Hauptbahnhof - Holzhausen ** N9: Hauptbahnhof - Markkleeberg ** N60: Lindenau - Lipsiusstraße ** Regionalbuslinien: 108: Markkleeberg - Probstheida 130: Btf. Angebrücke - Markranstädt 131: Hauptbahnhof - Merseburg 143: Liebertwolkwitz - Wachau * 161: Markranstädt - Schönau 162: Lausen - Großzschocher * 172: Wachau - Borsdorf 173: Taucha - Borsdorf 175: Sommerfeld - Taucha 176: Hohenheida - Taucha Globus Wachau (Sonderlinie) * = Schülerverstärkerlinie ** = Nachtlinie Historische Fahrzeuge der LVB: Arbeitsgemeinschaft Historische Nahverkehrsmittel Leipzig e.V. |
Numery taborowe | Nazwa modelu | Producent | Nadwozie | Podwozie | Silnik | Skrzynia biegów Osprzęt | Wprowadzenie do ruchu | Rok wycofania | Zdjęcia | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
505-728 | Tatra B4D | ČKD | ČKD Tatra T4 | 1968 | - | Nie ma zdjęcia | 1/157 |
Numery taborowe | Nazwa modelu | Producent | Nadwozie | Podwozie | Silnik | Skrzynia biegów Osprzęt | Wprowadzenie do ruchu | Rok wycofania | Zdjęcia | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1464 | Miscellaneous vehicles | Miscellaneous | Miscellaneous vehicles | 1925 | - | Nie ma zdjęcia | 1/1 |
Numery taborowe | Nazwa modelu | Producent | Nadwozie | Podwozie | Silnik | Skrzynia biegów Osprzęt | Wprowadzenie do ruchu | Rok wycofania | Zdjęcia | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nieznany ? | Barkas B1000 | Barkas | Miscellaneous Passenger Car | Barkas B1000 | ? | - | Zobacz wszystkie | 1/1 |
Numery taborowe | Nazwa modelu | Producent | Nadwozie | Podwozie | Silnik | Skrzynia biegów Osprzęt | Wprowadzenie do ruchu | Rok wycofania | Zdjęcia | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
463-5682 | Gotha B2-62 | Gotha | Gotha B/G/T | 1963 | 1995 | Nie ma zdjęcia | 0/75 | |||
939 | 2-axle motor car | Miscellaneous | Miscellaneous 2-axle tram | 1909 | 1955 | Nie ma zdjęcia | 0/1 |