Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Scania CN270UB 4x2 EB #2004
452808  
:
0
Author: piotr_kosz plRSS (0)
Uploaded: 2010-11-16 21:05:19
Place: Koszalin / Zachodniopomorskie    Route: 8
Width: 900, Height: 600
File size: 287.18kB
1 november 2010 - Koszalin, ulica Zwycięstwa.
Ostatnio komunikacja miejska przestała być w Koszalinie tematem tabu. Śmiało można zaryzykować, że jest to wręcz główny temat kampanii wyborczej. Wszystko zaczęło się od jednego kandydata - Artura Wezgraja, który startuje z ramienia własnego stowarzyszenia o nazwie Lepszy Koszalin. W programie stowarzyszenia możemy przeczytać - "Dopuszczenie konkurencji firm komercyjnych do realizacji zadania transportu publicznego, w tym przeprawy przez jezioro Jamno.". Ten zapis wywołał w Koszalinie burzę - doszło nawet do nadinterpretacji z strony koszalińskiej Platformy Obywatelskiej, która twierdzi, że program Lepszego Koszalina mówi o prywatyzacji spółek miejskich. Przytaczano argumenty, że konkurencja zazwyczaj prowadzi podatnika do ponoszenia coraz większych kosztów funkcjonowania określonego podmiotu, czy usługi. Artur Wezgraj uspokoił "ekipę" Piotra Jedlińskiego - chodzi wyłącznie o dopuszczanie innych przewoźników w ramach przetargów ogłaszanych przez miasto. Można przytoczyć słowa kandydata "Lepszego Koszalina" z pewnego koszalińskiego forum: " Na pewno rozważę zlecenie usługi transportu publicznego więcej niż jednemu podmiotowi (przetarg). Różne linie mogą obsługiwać inne podmioty. Konieczne jest wtedy powołanie jednostki zarządzającej, koordynującej i monitorującej realizację zadania publicznego.". Warto dodać, że jest to pierwszy kandydat, który poruszał kwestię związaną z obsługą linii miejskich przez inny podmiot niż koszalińskie MZK. Jedno może dziwić - przed czym boi się Piotr Jedliński, jeżeli z powodzeniem idea zlecania wykonywania usług przez przetargi sprawdza się w Europie i w np. Warszawie rządzonej przez Hannę Gronkiewicz - Waltz (przypominam, że prezydent Warszawy jest z "PO")? Warto również dodać o niechęci przed prywatyzacją miejskich spółek - łatwo wyciągać wnioski np. o lobby ze strony związkowców (podobna sytuacja jest w Słupsku - obawa przed decyzjami ZTM'u w sprawie nowego przewoźnika). Wynik wyborów niepewny, więc szykuje nam się gorący weekend. Zobaczymy czyje racje przekonają wyborców.
Post Scriptum - Radio Plus ostatnio porusza sprawę związaną z reaktywacją linii nocnej. Podobno wszyscy kandydaci zdeklarowali się przywrócić to połączenie po wygranej w wyborach. Pożyjemy - zobaczymy.
pl gt
Tags: 8 Wszystkich Świętych 2010

Comments

Send Your Comment

Your name:

Your message:

By sending this form you are accepting the rules of this website

User functions

Share It: BloggerFacebook

Load the map!
Comment to be commented. Comment others photos then others will comment your photos
Previous of this type | Previous Photo | Main Page | Next Photo | Next of this type

Link us

Forum style: [URL=https://phototrans.pl/14,452808,0,Scania_CN270UB_4x2_EB_2004.html][img]https://phototrans.pl/images/photos/original/117/452808.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="https://phototrans.pl/14,452808,0,Scania_CN270UB_4x2_EB_2004.html"><img border=1 src="https://phototrans.pl/images/photos/original/117/452808.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>