Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Toyota HiAce IV #HYK651
813936 Toyota HiAce IV #HYK651
Built: 1997
Manufacturer Name: Toyota
Chassis:Toyota HiAce IV
Body: Toyota HiAce IV
Περιφερειακή Εταιρεία Αγροτικών Λεωφορείων Τηλλυρίας ΛΤΔ - Λευκωσία (Lefkosía)
Author: fafax plRSS (0)Uploaded: 2016-05-13 10:53:35
Place: Λευκωσία (Lefkosía) / Λευκωσία (Lefkosía)    Transport Authority: ΤΟΜ     Route: ΒΑΔ03
Width: 1024, Height: 683File size: 345.97kB
5 september 2014 - Λευκωσία, Πλατεία Σολωμού [Lefkosía, Plateía Solomoú]

Parking samochodowy przy dworcu autobusowym. Przedmiot tego zdjęcia (zebrany do kupy) stanowił główny cel mojej wyprawy do stolicy. Co prawda nie jest to taki tabor, jak kochamy, ale są to najdziwniejsze linie, jakie stąd wyruszają. I tak:
#HYK651 - ta toyota obsługuje linię, jaką tutejszy operator określa na swojej stronie jako ΒΑΔ03. Jednak z korespondencji z nimi dowiedziałem się, że to nie oni obsługują (pewnie jakiś lokalny Π.Ε.Α.Λ.). To najdłuższa z jego linii regionalnych, dojeżdża do północno-zachodniego skraju dystryktu stołecznego, do miejscowości Πύργος (Pýrgos) na wciśniętym w tureckie obszary półwyspie Τηλλυρία (Tillyría).
#TKKX480 - ten coaster przyjechał tu jako 66 z Πελένδρι (Peléndri) i jest to jedyna linia z dystryktu Λεμεσός (Lemesós; a więc obsługiwana przez Ε.Μ.Ε.Λ.), która dociera do stolicy.
#HYN043 - kolejny maluch, wybierający się podobnie jak ten pierwszy w długą wyprawę w góry Τρόοδος (Tróodos) jako linia ΒΑΔ01. Linia odbędzie długą górską wędrówkę, snując się po serpentynach z oszałamiającymi widokami, zaliczając m.in. święte dla cypryjczyków miejsce - klasztor Κύκκος (Kýkkos), gdzie znajduje się m.in. grób arcybiskupa Makaríosa.
#MAM042 - i na końcu sprinter należący do przewoźnika Π.Ε.Α.Λ. Τηλλυρίας, prawdopodobnie wybierającego się w te same rejony. Przewoźnicy pod nazwą Π.Ε.Α.Λ. to były regionalne spółdzielnie, obsługujące kiedyś linie regularne. Teraz ich rolę przejęła zorganizowana komunikacja, ale niektórzy z nich wciąż działają (Π.Ε.Α.Λ. Τροόδους jeździ po górach jako podwykonawca Ε.Μ.Ε.Λ. i do niego należy ten coaster TKKX480). Π.Ε.Α.Λ. Τηλλυρίας wygrywa na przykład przetargi na przewozy dla ministerstwa obrony.
Wszystkie te linie wyruszają ze stolicy około godziny 12:30 i raczej są przeznaczone dla mieszkańców, niż dla turystów, bo wracają następnego dnia o 6:00.
pl gt

Comments

Send Your CommentUser functions
Your name:

Your message:

By sending this form you are accepting rules of this page
Share It: BloggerFacebook

Related Content

                                                       
Load the map!
Previous of this type | Previous Photo | Main Page | Next Photo | Next of this type
Link us
Forum style: [URL=http://phototrans.pl/14,813936,0,Toyota_HiAce_IV_HYK651.html][img]http://phototrans.pl/images/photos/original/441/813936.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="http://phototrans.pl/14,813936,0,Toyota_HiAce_IV_HYK651.html"><img border=1 src="http://phototrans.pl/images/photos/original/441/813936.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>