Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Wystawa
Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Solbus SM12 LNG #A705

Details

NameSolbus SM12 LNG
(Solbus) /Solbus SM12 (Cummins ISL G 320 239kW/325HP 8900cm3) (Voith D854.5(4)) 26-100 [2-2-2]
VINSW9SM12M2DSBA1150
Build Number
Built2013
Scrapped
Owners
20132019KDD Niemcz
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
2013CBY 0106F
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
20132019A705 / KDD Niemcz
Other Information
25.09.2013

Photos

2 october 2013 - Olsztyn, ul. Dybowskiego. Kolejny dzień KDD na liniach Olsztyna.
Author: chludek_r

2 october 2013 - Olsztyn os. Podleśna, pętla przy ul. Jagiellońskiej. Tak prezentują się Solbusy od tyłu. Są śliczne i bogato wyposażone (brakuje tylko wifi), jednak na nierównościach wnętrze trochę "lata". Do listopada MPK odbierze identycznie wyposażone i pomalowane Solarisy Urbino 12 i Urbino 18.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 7

2 october 2013 - Olsztyn os. Podleśna, ul. Jagiellońska. Solbus prowadzony przez panią kierowcę wyjeżdża z pętli Podleśna i udaje się na Słoneczny Stok.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
7 october 2013 - Olsztyn, ul. Słoneczna. Tak prezentują się Solbusy od zadka. Nowa organizacja chyba nie działa nadal precyzyjnie, po wyjeździe z pętli wóz miał problemy i stał kilka ładnych minut na przystanku Uniwersytet - Stadion. Miałem dzisiaj również okazję się tym przejechać i jak na nowe wozy to szału nie ma. Wolę trzeszczące Jelcze :D
Author: chludek_r

Comments: 6

26 october 2013 - Olsztyn, ul. Hozjusza.
Pozdrowienia dla kierowcy ;)

Author: Karol Krawczyk

26 october 2013 - Olsztyn, ul. Hozjusza.

Linia 1: Redykajny - Cementowa

Author: Cacciamali

26 october 2013 - Wewnętrzny monitor nowego systemu informacji pasażerskiej. Nawet to w miarę czytelne, jedynie pole ''Odjazd za'' jak widać nie do końca dobrze działa :) GPS poprawnie przerzuca przystanki, system funkcjonuje dobrze. Do tego są jeszcze zapowiedzi (Ivona) wewnętrzne i zewnętrzne, a z boku są także elektroniczne korale.
Author: Cacciamali

Comments: 4

13 december 2013 - Olsztyn, ul. bpa I. Krasickiego. Tydzień został do końca roku więc jest to idealny moment, by podsumować mijający rok 2013. Ostrzegam, że opis może być przydługi.

Rok 2013 w komunikacji miejskiej w Olsztynie można powiedzieć, że jest przełomowy. Przynajmniej częściowo.
- Rok zaczęliśmy z Zarządem Komunikacji Miejskiej, a kończymy z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu. Zmiana nastąpiła 1 lipca. Trochę się obawiałem połączenia kompetencji tych różnych zarządów... I trochę te obawy się potwierdzają, bo z tego zarządu zrobił się taki beton, że szkoda wspominać.
- Wspominałem, że częściowo rok 2013 jest przełomowy. Jeżeli chodzi o tabor to jak najbardziej przełom jest. Wprowadzono nowego przewoźnika - KDD który jeździ 12 Solbusami SM12 z czego 11 z nich jest na LNG. MPK z kolei zakupiło 22 nowe autobusy: 12 Solarisów Urbino 12 i 10 Solarisów Urbino 18. Wszystkie pojazdy posiadają klimatyzację, SIP z monitorami w środku i w zasadzie tyle co widzi pasażer. ;)
- W zamian za to skasowano trochę wozów w MPK ale wstrzymam się z wyliczaniem ile wozów poszło w odstawkę, bo do końca roku liczba ta jeszcze może się zmienić.
- Jeżeli chodzi o układ linii to tutaj przełomu nie ma. Zlikwidowano linię 89 która była dziwadłem i w zasadzie była do odstrzału już w momencie jej wprowadzenia (czyli od grudnia 2012). Powstała linia 35 która łączy ulicę Gotowca z Placem Pułaskiego, jedzie w jedną stronę całe 10 minut i wozi pojedyncze osoby. No i w grudniu uruchomiono kilka kursów linii nr 10 z wjazdami kieszeniowymi do Parku Naukowo-Technologicznego.
- No i w tym roku dalej kontynuowano stawianie nowych słupków przystankowych i oznakowanie wiat przystankowych.

Jeżeli chodzi o Fastery to tutaj niewiele się działo. Główny nacisk postawili na połączenia między Łomżą, a Kolnem oraz w okolicach Kolna, a to już jest trochę nie na temat tutaj. ;)

Wspominanie tutaj o PKS Olsztyn to tak jak wspominanie o trupie który kona. No ale można z litości podsumować. Co PKS Olsztyn zrobił w 2013r?
- Uruchomił połączenie międzynarodowe z Kaliningradem. No i reaktywował studenckie połączenie do Torunia (choć te studenty wolą tańsze pociągi).
- Zawiesił ok. 70 połączeń różnej maści, do różnych miejscowości.
- Użyczył swoich kierowców firmie KDD, dzięki czemu przez parę dobrych dni PKS nie realizował niektórych połączeń.
- Wreszcie coś kupił. Mowa tu o Neoplanie, Setrze i Jelczu z Kielc. Stan ich jest... taki se. Podobno jeszcze jest jakaś Bova ale nikt nic na jej temat nie wie.

"Kuniec".

Author: Pan M
driver
Comments: 1

26 march 2014 - Olsztyn, ul. Lubelska.
Author: chludek_r

22 may 2014 - Olsztyn, ul. Bałtycka. Chyba naprawię swój rower i zainwestuję w kamerkę GoPro, bo ciężko jest opisać jak zrobiono ścieżkę rowerową wzdłuż tej ulicy. Pomijam już dosyć spore różnice wysokości, ale za dużo jest tu miejsc kolizyjnych z ruchem pieszych. I takich miejsc gdzie niby takich kolizji nie ma, a i tak piesi ładują się na ścieżkę. W skrócie - typowa "śmieszka" rowerowa.
Author: Pan M
driver
Comments: 1

15 june 2014 - Olsztyn, wyjazd z pętli Tęczowy Las.
Author: Karol Krawczyk

19 june 2014 - Olsztyn, ul. T. Kościuszki. "Najmniej" obfocony Solbus tego przewoźnika. ;) Budynek w tle powstał na początku XX wieku i pierwotnie w nim znajdował się szpital. Po wojnie w czerwcu 1945r ulokowano w nim Szkołę Podstawową nr 2, która działa do dzisiaj.
Author: Pan M
driver
Comments: 1

27 may 2016 - Olsztyn, ul. Partyzantów.
Author: Karol Woźniak
edytor
5 june 2018 - Olsztyn, ul. Feliksa Szrajbera.
Author: anonim1981

Comments: 4

15 july 2018 - Olsztyn, ul. Wawrzyczka. Wspomnienie po Solbusach firmy KDD, która zakończyła działalność 20 września br.
Author: Rafix

Comments: 5