Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Retro Ikarus/

Ikarus 280.26 #1327A

10 december 2018 - Buszyce, DK94. Dziś nad przyszłością ostatniego legnickiego Ikarusa zaświeciło słońce, bowiem Tymek postanowił go uratować i kupić, pozostaje tylko pogratulować nowego nabytku i życzyć powodzenia w pracach!
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 10

25 december 2018 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa.
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 2

7 april 2019 - Będzin, ul. Gzichowska.
Author: jacekso
newsercenzoredytor
4 may 2019 - Chechło - wzniesienie Dąbrówka 355m, nieopodal parkingu przy Pustyni Błędowskiej. Ikarusowa idylla vol.2.
Author: Tymek

24 may 2020 - Przeginia - droga na Czubrowice Muuu !
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 2

24 june 2020 - Sławków ulica bez nazwy. Ustawka z ET42 stojącym przed semaforem, często w nocy pojawiają się wzdłuż drogi między ulicą a torowiskiem dzikie kupki węgla, koksu i innych materiałów, które są rozkradane z oczekujących wagonów. W ostatnim roku zwiększył się ruch na zapomnianym łączniku Zakawia z Okradzionowem, co jest spowodowane wprowadzeniem stałej blokady skrętu z DK 94 na ulicę Okradzionowską w Sławkowie przy "Kebabie Zombi" (nitka w kierunku Krakowa).
Author: Tymek

Comments: 3

24 june 2020 - Dąbrowa Górnicza Zakawie - drugie podejście do post-apokaliptycznej miejscówki z nowym obiektywem.
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 1

23 december 2020 - Niegowonice, parking przy wzgórzu Kromołowiec. Pulpit pogota.
Author: Łukasz N.

Comments: 2

23 december 2020 - Niegowonice - parking przy wzgórzu Kromołowiec.
Author: Łukasz N.

Comments: 1

23 december 2020 - Chechło. Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale... Piękny proteziak. Podziękowania i pozdrowienia dla Tymka! No i wesołych świąt wszystkim!
Author: PKPOWIEC

Comments: 1

23 december 2020 - Zawiercie, plac postojowy przy pętli autobusowej koło dworca PKP. Podziękowania i pozdrowienia dla Tymka! Aż karton postanowił się schować ;)
Author: Łukasz N.

2 january 2021 - Dąbrowa Górnicza - Błędów ul. Jesionowa. Pogotowie techniczne zostało zadysponowane do pomocy kierowcy który zjechał na sylwestra do domu, jednakże ciągnik nie był wstanie opuścić pobocza samodzielnie. Został również zarejestrowany materiał video.
Author: Tymek

Comments: 2

23 may 2021 - Czekanów ul. Mikulczycka - Ikarus w roli rzepiary
Author: Łukasz Skrzelowski

16 june 2021 - Dąbrowa Górnicza zajezdnia Retro Ikarusa - kiedy popsuje ci się traktor a siano nie chce się samo przewrócić. ;)
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 2

Ikarus 280.26 #1618

4 march 2017 - Dąbrowa Górnicza ul. Gospodarcza - Powrót Ikarusa na stare śmieci, początek nowego projektu.
Author: Tymek

Comments: 14

18 june 2017 - Chechło - wzniesienie Dąbrówka 355m, nieopodal parkingu przy Pustyni Błędowskiej.
Author: Tymek

Comments: 6

30 july 2018 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa. Jak widać trwają pracę nad sekcją B, której kratownica jest skończona w jakichś 80 %, w przyszłym roku planowane są pracę nad sekcją A. Pozdrowienia dla właściciela!
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 2

9 april 2019 - Zawór sterujący, korektor siły hamowania członu B, zwany również "szybkiego odhamowania" lub "łódka". Odpowiada za to by oś C hamowała wykorzystując powietrze znajdujące się w zbiornikach przyczepy, dostając jedynie sygnał sterujący z członu A. Z moich obserwacji wynika, że zawór ten można w razie braków zastąpić zaworem HZS-4 bądź dowolnym zaworem sterującym stosowanym w przyczepach/naczepach w instalacjach hamulcowych dwuprzewodowych (czerwony i żółty przewód). Gdyż zasada działania jest identyczna.
Author: Tymek

Comments: 5

9 november 2019 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa - Aktualny pogląd na stan sekcji A, mocowania poduszek silnika odbudowane, teraz należy się skupić nad nadkolami i drążkami reakcyjnymi osi.
Author: Łukasz Skrzelowski

9 november 2019 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa - Oto owoc 2 letnich prac nad naszym Ikarusem. Mimo upływu tak długiego czasu remont postępuje bardzo mozolnie. Niesetny nie udało się nam wykonać całego planu na rok 2019. Wszelkie postępy w pracach są na bieżąco publikowane na naszym Facebooku.
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 3

18 august 2020 - Dąbrowa Górnicza - "Zajezdnia". Cała gromadka razem, brakuje tylko jakiegoś 256. ;)
Author: Tymek

Comments: 2

8 october 2021 - Dąbrowa Górnicza, łąka za zajezdnią. Przygotowania do kolejnej grubej akcji ingerującej w kratownicę nośną dolną, mianowicie wymiana sprzęgu przyczepy w sekcji A. Ogólnie remont przedstawia się tak, że wóz stoi już na odbudowanych wszystkich wspornikach poduszek, nadkola tylne czekają na nakrycie blachą, ceny materiałów szaleją. ;)
Author: Tymek

Comments: 3