Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Retro Ikarus/

Ikarus 280.26 #1327A

10 december 2018 - Buszyce, DK94. Dziś nad przyszłością ostatniego legnickiego Ikarusa zaświeciło słońce, bowiem Tymek postanowił go uratować i kupić, pozostaje tylko pogratulować nowego nabytku i życzyć powodzenia w pracach!
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 10

25 december 2018 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa.
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 2

7 april 2019 - Będzin, ul. Gzichowska.
Author: jacekso
newsercenzoredytor
4 may 2019 - Chechło - wzniesienie Dąbrówka 355m, nieopodal parkingu przy Pustyni Błędowskiej. Ikarusowa idylla vol.2.
Author: Tymek

24 may 2020 - Przeginia - droga na Czubrowice Muuu !
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 2

24 june 2020 - Dąbrowa Górnicza Zakawie - drugie podejście do post-apokaliptycznej miejscówki z nowym obiektywem.
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 1

24 june 2020 - Sławków ulica bez nazwy. Ustawka z ET42 stojącym przed semaforem, często w nocy pojawiają się wzdłuż drogi między ulicą a torowiskiem dzikie kupki węgla, koksu i innych materiałów, które są rozkradane z oczekujących wagonów. W ostatnim roku zwiększył się ruch na zapomnianym łączniku Zakawia z Okradzionowem, co jest spowodowane wprowadzeniem stałej blokady skrętu z DK 94 na ulicę Okradzionowską w Sławkowie przy "Kebabie Zombi" (nitka w kierunku Krakowa).
Author: Tymek

Comments: 3

23 december 2020 - Niegowonice - parking przy wzgórzu Kromołowiec.
Author: Łukasz N.

Comments: 1

23 december 2020 - Niegowonice, parking przy wzgórzu Kromołowiec. Pulpit pogota.
Author: Łukasz N.

Comments: 2

23 december 2020 - Chechło. Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale... Piękny proteziak. Podziękowania i pozdrowienia dla Tymka! No i wesołych świąt wszystkim!
Author: PKPOWIEC

Comments: 1

23 december 2020 - Zawiercie, plac postojowy przy pętli autobusowej koło dworca PKP. Podziękowania i pozdrowienia dla Tymka! Aż karton postanowił się schować ;)
Author: Łukasz N.

2 january 2021 - Dąbrowa Górnicza - Błędów ul. Jesionowa. Pogotowie techniczne zostało zadysponowane do pomocy kierowcy który zjechał na sylwestra do domu, jednakże ciągnik nie był wstanie opuścić pobocza samodzielnie. Został również zarejestrowany materiał video.
Author: Tymek

Comments: 2

23 may 2021 - Czekanów ul. Mikulczycka - Ikarus w roli rzepiary
Author: Łukasz Skrzelowski

16 june 2021 - Dąbrowa Górnicza zajezdnia Retro Ikarusa - kiedy popsuje ci się traktor a siano nie chce się samo przewrócić. ;)
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 2

19 september 2022 - Sławków, Rynek.
Author: Karol Woźniak
edytor
17 november 2022 - Dąbrowa Górnicza - Tworzeń, Huta Katowice. Ikarusem po części do Ikarusa... Tak można żyć! :D
Author: mario202

Ikarus 280.26 #1618

10 december 2016 - Bydgoszcz. Zwykły człowiek na taki widok pomyślałby sobie, że właściciel posesji sprezentował sobie całkiem oryginalną altankę. No bo co właściwie mógłby tu robić taki złomek na środku pola? Na pewno nie odstraszać wróble :). Prawda jest jednak taka, że właśnie w takich sympatycznych okolicznościach były #2608 oczekiwał, aż nowy właściciel - Tymek - zda egzamin na prawo jazdy kat. D i w końcu będzie mógł odebrać swój pierwszy w życiu autobus. Od momentu zakupu dziś mija równe 5 lat, a wóz powoli zmienia się w perełkę. Szanuję za odwagę i determinacje z odbudową Ikarusa w domowych warunkach, życzę powodzenia... No i może kiedyś w końcu uda nam się zrobić imprezę na 3 ex byd-busowe Ikaruski? ;)
Author: Jakub Stawowczyk

Comments: 1

4 march 2017 - Dąbrowa Górnicza ul. Gospodarcza - Powrót Ikarusa na stare śmieci, początek nowego projektu.
Author: Tymek

Comments: 14

18 june 2017 - Chechło - wzniesienie Dąbrówka 355m, nieopodal parkingu przy Pustyni Błędowskiej.
Author: Tymek

Comments: 6

30 july 2018 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa. Jak widać trwają pracę nad sekcją B, której kratownica jest skończona w jakichś 80 %, w przyszłym roku planowane są pracę nad sekcją A. Pozdrowienia dla właściciela!
Author: Kuba Lekki
driver
Comments: 2

9 april 2019 - Zawór sterujący, korektor siły hamowania członu B, zwany również "szybkiego odhamowania" lub "łódka". Odpowiada za to by oś C hamowała wykorzystując powietrze znajdujące się w zbiornikach przyczepy, dostając jedynie sygnał sterujący z członu A. Z moich obserwacji wynika, że zawór ten można w razie braków zastąpić zaworem HZS-4 bądź dowolnym zaworem sterującym stosowanym w przyczepach/naczepach w instalacjach hamulcowych dwuprzewodowych (czerwony i żółty przewód). Gdyż zasada działania jest identyczna.
Author: Tymek

Comments: 5

9 november 2019 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa - Oto owoc 2 letnich prac nad naszym Ikarusem. Mimo upływu tak długiego czasu remont postępuje bardzo mozolnie. Niesetny nie udało się nam wykonać całego planu na rok 2019. Wszelkie postępy w pracach są na bieżąco publikowane na naszym Facebooku.
Author: Łukasz Skrzelowski

Comments: 3

9 november 2019 - Dąbrowa Górnicza, "zajezdnia" Retro Ikarusa - Aktualny pogląd na stan sekcji A, mocowania poduszek silnika odbudowane, teraz należy się skupić nad nadkolami i drążkami reakcyjnymi osi.
Author: Łukasz Skrzelowski

18 august 2020 - Dąbrowa Górnicza - "Zajezdnia". Cała gromadka razem, brakuje tylko jakiegoś 256. ;)
Author: Tymek

Comments: 3

8 october 2021 - Dąbrowa Górnicza, łąka za zajezdnią. Przygotowania do kolejnej grubej akcji ingerującej w kratownicę nośną dolną, mianowicie wymiana sprzęgu przyczepy w sekcji A. Ogólnie remont przedstawia się tak, że wóz stoi już na odbudowanych wszystkich wspornikach poduszek, nadkola tylne czekają na nakrycie blachą, ceny materiałów szaleją. ;)
Author: Tymek

Comments: 3

10 december 2021 - Dąbrowa Górnicza, dzisiaj mija dokładnie 5 lat odkąd jestem w posiadaniu #1618 w tym czasie licząc łącznie z kilometrami, które wykonał podczas trasy Bydgoszcz > Dąbrowa Górnicza okaże się, że wykonałem nim mniej niż 600km. Remont drobnymi kroczkami postępuje pomału do przodu. ;) Tym zdjęciem kończę również wykonane w 100% postanowienie noworoczne na rok 2021 odnośnie aktywności zdjęciowej na TWB. ;)
Author: Tymek

Comments: 4

Phototrans

Wystawa
Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online: