Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Setra S215 UL #A10082
883706 Setra S215 UL #A10082
Built: 1992
Manufacturer Name: Setra
Body: Setra S21x HR/RL/UL
Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A. - Białystok
Author: Jarkie plnewserRSS (0)Uploaded: 2017-07-28 23:50:52
Place: Siemiatycze / Podlaskie    Route: Siemiatycze - Warszawa
Width: 1024, Height: 683File size: 478.67kB
18 june 2017 - Siemiatycze, Dworzec PKS. Kurs Siemiatycze - Warszawa (15:30 Bb) przez Sokołów Podlaski, Węgrów. W niedzielne popołudnie trochę osób jedzie w kierunku Warszawy, niemniej busiarz jadący pół godziny wcześniej zgarnął większość pasażerów.
W Białymstoku trwa budowa nowego dworca, niemniej na terenie PKS-ów włączonych do nowej spółki też mamy zmiany dworcowe. Tyle tylko że są one innego rodzaju...
7 czerwca odbył się przetarg na sprzedaż placu oraz budynku dworca w Siemiatyczach. Warunkiem wzięcia udziału w przetargu było umożliwienie korzystania z tego miejsca przez 15 lat. Jednak już wkrótce częścią autobusową będą tylko 2 stanowiska oraz kiosk jako kasa biletowa. Poczekalni itp. oczywiście brak, ale może zabłąkany pasażer znajdzie jakąś ławeczkę w centrum handlowym.
Z siemiatyckiego dworca odjeżdża dziennie zaledwie około 50 autobusów (w okresie wakacyjnym kilkanaście), tak naprawdę plac "świeci pustkami" i jego część można zagospodarować inaczej. Już kilka lat temu prezes PKS Siemiatycze miał koncepcję modernizacji terenu dworca. W nowym dwukondygnacyjnym budynku miała znaleźć się zarówno poczekalnia PKS, jak również powierzchnia przeznaczona na sklepy, biura itp. PKS miałby dodatkowe źródło dochodu, niemniej pojawił się konflikt z właścicielem sąsiedniej posesji. Zanim nastąpiło jakiekolwiek rozstrzygnięcie, właścicielem PKS-ów został marszałek województwa, który wstrzymał plan przebudowy. A potem nastała nowa epoka - PKS Nova. Kursów coraz mniej; dworzec został sprzedany, w zamian pojawia się pytanie: gdzie trafiły pieniądze ze sprzedaży dworca. Pytanie to można oczywiście uznać za retoryczne.
Siemiatycze nie są jedynym miastem, gdzie nowy prezes planuje sprzedaż majątku PKS... Jest tego więcej - Augustów, Ciechanowiec, Łomża, Suwałki.
pl gt
Tags: Oddział Siemiatycze dworzec

Comments

Send Your CommentUser functions
Your name:

Your message:

By sending this form you are accepting rules of this page
Share It: BloggerFacebook

Related Content

                                                            
Load the map!
Remember, do not forward chainletters! Save network traffic to transport photos
Previous of this type | Previous Photo | Main Page | Next Photo | Next of this type
Link us
Forum style: [URL=http://phototrans.pl/14,883706,0,Setra_S215_UL_A10082.html][img]http://phototrans.pl/images/photos/original/242/883706.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="http://phototrans.pl/14,883706,0,Setra_S215_UL_A10082.html"><img border=1 src="http://phototrans.pl/images/photos/original/242/883706.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>