Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Solbus SM12 LNG #A708

Details

NameSolbus SM12 LNG
(Solbus) /Solbus SM12 (Cummins ISL G 320 239kW/325HP 8900cm3) (Voith D854.5(4)) 26-100 [2-2-2]
VINSW9SM12M2DSBA1153
Build Number
Built2013
Scrapped
Owners
2013KDD Niemcz
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
2013CBY 0109F
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
2013A708 / KDD Niemcz
Other Information
Data pierwszej rejestracji: 25.09.2013 r.

Photos

1 october 2013 - Olsztyn, ul. bpa T. Wilczyńskiego. Ciężko mi się wypowiedzieć o tych wozach, bo dopiero jest to ich pierwszy dzień służby. Mogę tyle napisać, że są wyposażone zgodnie z założeniami przetargu (czyli SIP włącznie z "koralikami", obicia siedzeń "olsztyńskie" wyglądające jak z jakiegoś katalogu), pomalowane i oklejone też są tak jak zakładano. Plus za herb miasta i to normalny a nie jak planowano tylko kontury. Choć z drugiej strony do tej malatury ten herb nie pasuje. A może to malatura do kolorów herbu nie pasuje? ;)
Author: Pan M
driver
Comments: 16

4 october 2013 - Olsztyn, ul. W. Witosa.

No i zbliżamy się do teraźniejszości i kolejnego schematu. Miasto w 2009r postanowiło się promować jako "O!gród z natury". A, że chcieli być jak Szczecin ze swoim "Floating garden" to i ten "Ogród" będzie można zobaczyć w Systemie Informacji Miejskiej (m.in. nowe tablice z nazwami ulic, swoją drogą idzie im to bardzo opornie z wprowadzaniem) oraz oczywiście na autobusach. Choć idea z początku była zacna to została obecnie bardzo skompromitowana przez obecne władze i "O!gród z natury" jest obiektem kpin przy okazji kolejnych wycinek drzew.

Zorganizowano więc w 2012r głosowanie internetowe na malowanie autobusów i tramwajów gdzie zaprezentowano kilka propozycji. Można było też wysłać własne, gdzie głównym warunkiem było używanie kolorów szarego, ciemnoszarego, zielonego i koloru owocu "występującego" w tym mieście czyli limonki. ;) Poziom tychże propozycji był krótko mówiąc żałosny. "Mieszkańcy" wybrali 3 malowania z czego wtedy jeszcze ZKM i prezydent mieli wybrać jedno z nich.
Oczywiście widoczny schemat na autobusie nie był jedną z 3 zwycięskich prac. Stworzono coś zupełnie nowego.

Obecnie tak mają być malowane autobusy i tramwaje. Znając to, że w tym mieście niczego nie można być pewnym nie zdziwiłbym się jakby za 5 lat ktoś wpadł na pomysł by znowu coś pozmieniać.

Author: Pan M
driver
Comments: 4

3 may 2014 - Olsztyn, al. Piłsudskiego. Solbus na linii 20 z Pieczewa do Dworca Głównego zbliża się do przystanku Planetarium.
Author: maro0492

8 july 2016 - Olsztyn, Plac Jedności Słowiańskiej. Przyznać się, czyja to samolowa. Kiosk Ruchu przemalował się na olsztyńskie barwy, czy to Olsztyn maluje się w barwy kiosku?
Author: Kudak

Comments: 1