Login: Hasło:
Zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasła lub nie działa?
Na tej stronie używamy ciasteczek by móc świadczyć ci uslugi, personalizowac reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony są udostępniane m. in. google. Korzystając z niej zgadzasz się na to.

Akceptuj Odrzuć Pokaż mi więcej informacji

Jesteś niezalogowany | Zaloguj się | Zarejestruj się


Autosan M12LF #420

Detale

NazwaAutosan M12LF
(Autosan) Autosan M12LF/Autosan Sancity (Cummins ISB6.7E6 280B 204kW/277HP 6692cm3 E6) (Voith D854.6(4)) [2-2-2, 2-2-0] (2014-)
VINSUABC5BMTJS810143
Numer zabudowy
Wyprodukowany2018
Zezłomowany
Właściciele
2018Michalczewski Radom
Numery rejestracyjne
Wprowadzenie do ruchu Rok wycofania Tablice rejestracyjne
2018WGM 44170
Numery taborowe
Wprowadzenie do ruchu Rok wycofania Numery taborowe
2018420 / Michalczewski Radom
Inne informacje
Michalczewski o/Radom
Data pierwszej rejestracji: 16.08.2018

Zdjęcia

3 września 2018 - Radom, ul. Struga.
Autor: empi
limitercenzoredytorgoddriver
1 grudnia 2019 - Milejowice, aleja Kasztanowa. Z powodu remontu fragmentu drogi wojewódzkiej nr 740 na terenie gminy Zakrzew autobusy linii 6 nie mogą korzystać ze stałej pętli końcowej (teoretycznie jeszcze do jutra, ale już widać, że to się raczej przedłuży). Pasażerowie wysiadają i wsiadają zatem kilkanaście metrów dalej (przy alei Kasztanowej), natomiast w międzyczasie wykonywany jest przejazd techniczny z zawracaniem i postojem na terenie bazy transportowej firmy Hernik, której właściciel zgodził się na takie rozwiązanie dla dobra okolicznych mieszkańców. Obsadzona kasztanowcami aleja jest teraz drogą dojazdową do kilku firm. Kiedyś prowadziła do widocznego w tle dworku i kończyła się charakterystycznym okrągłym podjazdem dla dorożek, teraz już zarośniętym (podobnie jak obecna ulica Uniwersytecka w Radomiu prowadziła dawno temu do dworku na Wacynie, przebudowanego niedawno na część Radomskiego Centrum Onkologii). Niestety, dworek w Milejowicach nie miał tyle szczęścia, co jego "sąsiad" z Radomia... Jak podaje serwis Polskie Zabytki, jest to obiekt z przełomu XIX i XX wieku. Ostatnim właścicielem majątku i dworku był Napoleon Strzembosz (inne źródła podają, że Strzębosz). Po II wojnie światowej dwór przejęły Zakłady Mięsne w Radomiu. To oficjalne dane, natomiast dużo więcej dowiedzieliśmy się (ja i kierowca) od sympatycznego portiera pobliskiej bazy transportowej, który powiedział, że właściciel mieszkający tutaj podczas wojny został zabity przez Niemców za pomoc partyzantom. Wspomniane zakłady postawiły później na tym terenie swoje chlewnie. Część z nich niedawno zburzono, a część przebudowano na siedziby prywatnych firm. Kilka lat temu w jednej części dworu mieszkała jeszcze starsza lokatorka. Potem opustoszały obiekt popadał w coraz większą ruinę. Tak jest do dziś. Od 2000 roku budynek jest w rękach prywatnych, a od roku 2015 jest wpisany do rejestru zabytków. Niestety, podobno właściciel nie ma pieniędzy na generalny remont, więc jeszcze długo aleja Kasztanowa będzie zamykała się widokiem takiej rudery.
Autor: MZ

Komentarze: 1

31 października 2021 - Radom, ul. 1905 roku.
Autor: michalgieranowski


Fotogaleria Transportowa

Autobusy KMKM
Państwa:
Producenci:

Statystyki użytkownika:
Online: