Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Kieleckie Autobusy Spółka Pracownicza sp. z o.o./

ЛАЗ A183D1 #001

5 february 2008 - Kielce, zajezdnia autobusowa przy ulicy Jagiellońskiej. Długo oczekiwana nowość pod szyldem nowego przewoźnika.
Author: Daniel

Comments: 35

5 february 2008 - Kielce, zajezdnia MPK. Tak równo rok temu witano pierwszy fabrycznie nowy od 8 lat autobus we flocie miejskiego przewoźnika. Jutro pierwsza rocznica wprowadzenia do ruchu liniowego LAZów w Kielcach. Zdjęcie wykonał i udostępnił znajomy kierowca.
Author: Daniel

Comments: 3

5 february 2008 - Kielce, zajezdnia MPK przy ul. Jagiellońskiej. Od ostatniego zdjęcia tego wozu wyszło trochę rozbieżności pomiędzy tym co mówiono, a rzeczywistością. Przede wszystkim pojazd wyposażono w silnik Deutza, a nie DAFa. Kasowniki nie obsługują biletów elektronicznych. Kielecki pojazd to podstawowa wersja produkowana na rynek ukraiński, dlatego też w porównaniu do znanego mi testera wypada słabiej. We wnętrzu zastosowano inne, brzydsze panele sufitowe oraz zrezygnowano z kilku plastików. Silnik jest głośny, a skrzynia bardzo rwie przy zmianie biegów. Ogólnie jestem zawiedziony. Zdjęcie wykonał i udostępnił zaprzyjaźniony kierowca, którego pozdrawiam.
Author: Daniel

Comments: 9

22 february 2008 - Kielce, pętla Oś. Świętokrzyskie. Z zewnątrz - i z daleka - moja ocena LAZa wypadła korzystnie. Od wewnątrz - i z bliska, jest już gorzej. Materiały użyte do wykończenia są niskiej jakości, często źle spasowane, krzywe, z wystającymi śrubami. Siedzenia wyglądają estetycznie, jednak nie są sztywno przymocowane i ruszają się. Autobus trzeszczy i skrzypi, no i szarpie. Po prawej widać laminat wzięty żywcem z Jelcza - nie wyróżnia się na tle innych elementów użytych wewnątrz cityLAZa. :)
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
Comments: 14

22 february 2008 - Kielce, pętla Os. Świętokrzyskie. Cel mojej wyprawy do Kielc. Według mnie z zewnątrz prezentuje się ładnie, w porównaniu z tymi ukraińskimi wydaje się być bardziej "ucywilizowany" przez herb, logo, wyświetlacz i barwy zakładowe inne niż jednolite żółte bądź żółto-niebieskie. Ogólnie ocena z daleka - 5. :)
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
Comments: 19

22 february 2008 - Kielce, pętla Oś. Świętokrzyskie. CityLAZ ma jednak również swoje zalety: w żadnym niskopodłogowym modelu nie znalazłem tyle miejsca na nogi w ostatnim rzędzie siedzeń koło wieży - mogłem tam naprawdę wygodnie usiąść. Przyjemnie wygląda wytłoczone na wieży logo LAZa, jest mniej podestów niż np. w Solarisie, a co za tym idzie więcej miejsc siedzących na niskiej podłodze. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pojedyncze siedzenia po jednej stronie - to bardzo pomaga przemieszczać się pasażerom wewnątrz pojazdu w dużym zatłoczeniu. Przestronność mogłoby zwiększyć zastosowanie "półtoraków" w przedniej części, chociaż nie jestem pewien czy wyszłoby to na dobre. Ogólnie oceniłbym cityLAZa na jakieś 3- ...
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
Comments: 4

20 april 2008 - Kielce - Dyminy, ul. Ściegiennego.
Author: Adam C.

21 april 2008 - Kielce, pętla przy ul. Kolberga. Linia 2.
Author: Adam C.

Comments: 1

3 july 2008 - Kielce, ul. Wojska Polskiego. CityLAZ z wnętrzem i tyłem od MAZa 203 byłby przyzwoitym autobusem.
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
Comments: 4

26 april 2009 - Kielce, Al. 1000-lecia Państwa Polskiego.
20 - (okrężna) -> Żelazna PKS.

Author: Krzysiu

Comments: 6

22 june 2009 - Kielce, ul. Pakosz [ pętla ].
Author: abaddon

22 june 2009 - Kielce. A tak wygląda tabliczka Kieleckiego LAZa #001.
Author: abaddon

Comments: 7

21 march 2010 - Kielce, ul. Kolberga.
Author: Mateusz Ziarkowski

2 july 2010 - Kielce, ul. Żelazna.
41 - Os. Dąbrowa -> Os. Kochanowskiego

Author: Paweł_K

Comments: 2

6 february 2011 - 12:23, Kielce - Os. Świętokrzyskie, nowowybudowany mini dworzec dla autobusów sieci ZTM Kielce przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ogólne odczucia z jazdy LAZem poniżej przeciętnej oceny wozu ;)
35 Osiedle Świętokrzyskie - Bpa Kaczmarka

Author: Konrad Bek
cenzoredytordriver
12 april 2011 - 9:42; Kielce, ul. Olszewskiego. Strasznie się wlókł. Dostał nową reklamę-kampanię społeczną, czyli krótkoterminowa, coś współfinansowane z Unii, tylko nie pamiętam co jest tematem tej reklamy. Muszę przyznać, że jak nie lubię reklam (szczególnie, gdy się zakleja wszystko co możliwe na danej ścianie) tak ta bardzo ładnie wygląda na LAZie. Ta sama reklama jest także na LAZie #004 oraz Solarisie #324.
54 Olszewskiego -> Kochanowskiego

Author: Mateusz Ziarkowski

Comments: 3

19 april 2012 - Kielce, ul. Żniwna.
Author: Loginer

Comments: 5

11 june 2014 - Kielce, ul. Skrzetlewska.
Author: Aleksander2560
driver
Comments: 4

5 july 2014 - Kielce, ul. Seminaryjska.
Author: kams

31 october 2014 - Kielce, zajezdnia MPK. LAZ po naprawie głównej. M.in. wymieniana gruntownie była podłoga. Autobus uzyskał też nowe malowanie i co się rzuca w oczy nie posiada loga KASP.
Author: Jelczyk

Comments: 6

8 april 2015 - Kielce, ul. Ogrodowa. Łaz właśnie minął znajdujący się od kilku tygodni w tym miejscu tymczasowy przystanek z powodu przebudowy tych na ul. Żytniej. Łącznie ma być zmodernizowanych 81 przystanków za...32 miliony złotych, czyli wychodzi średnio 400 tysięcy za jeden przystanek! Takich przystanków nie powstydziłby się Berlin, Zurych, czy Dubaj. Swego czasu było o tym głośno w programie Filipa Chajzera: [KLIK]
Author: Loginer

Comments: 3

20 april 2015 - Kielce, ul. Domaszowska.
Author: Jelczyk

11 september 2015 - Kielce, ul. Zagnańska.
Author: Filip2797

Comments: 1

29 january 2016 - Kielce, ul. Janusza Kusocińskiego. LAZ z kilkunastominutowym opóźnieniem zmierza w kierunku centrum. Pozdrowienia dla Filipa i dla kiermana.
Author: Jelczyk

25 march 2016 - Zawada - pętla. W tym miejscu przebiega również granica gminy Sitkówka-Nowiny.
Linia 19 zagląda tutaj kilkoma kursami we wszystkie dni tygodnia, średnio co dwie-trzy godziny. Sama pętla jest dość niewielka i zawracanie na niej pojazdami wielkopojemnymi (które także tu docierają) to niełatwe zadanie. Przez to, na brygadach przegubowych 19, aż do końca pojawiały się Ikarusy które nie miały z tym problemu. Obecnie, choć pętla została minimalnie poszerzona, nadal trzeba uważać z zawracaniem.

Author: kams

25 march 2016 - Bolechowice, pętla 19. W tle po prawej stronie widać kawałek zakładów cementowni. Pozdrowienia dla kierowcy.
Author: Jelczyk

25 march 2016 - Nowiny, ul. Białe Zagłębie. Linia 19 podczas wariantowego kursu przez Os. Nowiny. 19 rano wykonuje 3 kursy przez to osiedle w przeciwnym kierunku, natomiast po południu 3 kursy w odwrotnej kolejności. Pozdrowienia dla kierowcy.
Author: Jelczyk

17 august 2016 - Kielce, ul. Zagnańska.

Linia nr 44, kierunek Częstochowska

Author: karkwa123

31 october 2016 - Kielce, ul. Massalskiego. Litera "I" jest stosowana dla oznaczenia linii kursującej między Ślichowicami a cmentarzem na Piaskach dopiero od 2013 roku. Wcześniej było to "23 bis" lub po prostu samo "23". Różnica między "I" a standardowym "23" jest taka, że "I" nie wjeżdża na pętlę przy ul. Kolberga a także rozkład tej linii zakłada jej kursowanie przez cały dzień, w przeciwieństwie do pierwowzoru kursującego w szczycie.
Author: kams

Comments: 4

ЛАЗ A183D1 #002

5 april 2008 - Kraków, ul. Mogilska. Prawdopodobnie przyjechał do Krakowa na jakąś naprawę gwarancyjną.
Author: Oświęcimianin

Comments: 10

3 july 2008 - Kielce, pętla Bukówka. Szkoda, że więcej LAZów już w Kielcach nie będzie.
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
Comments: 6

1 september 2008 - Kielce, Aleja Popiełuszki. LAZ daje rade.
Author: Daniel

3 january 2009 - Kielce. ul. Grunwaldzka. Spółka pracownicza ma niewiele autobusów, ale nadrabia ilością numerów taborowych na nich. Do plusów łaza udającego z tej strony NL223 zaliczyć można dobrą dynamikę i niską cenę. Wnętrze jest jakby niedokończone - wszystko szare i wszystko z blachy, niektórych rzeczy jakby brakuje, a dużą ilość niskiej podłogi zmarnowano nienajlepszym rozmieszczeniem siedzeń, poręczy i umiejscowieniem ogólnopolskiego hitu ostatniego sezonu - automatu do biletów.
Author: Jacek Pudło
edytor
1 may 2009 - Barcza, powiat kielecki.
Author: Golo

Comments: 6

7 august 2009 - 15:04; Kielce - Dyminy, ul. Leśniówka. Który pojazd lepszy ;> ;P 2 - Posłowicka Pętla - Kolberga Pętla.
Author: Adam C.

Comments: 7

27 april 2011 - Kielce, ul. Klonowa.
Author: Loginer

Comments: 1

12 july 2011 - Kielce, Olszewskiego. Jak dla mnie LAZ-y to najciekawsze autobusy w Kielcach. Silnik wydaje ładne i donośne dźwięki, turbosprężarka syczy głośno niczym w Danie, a automat przerzucając biegi potrafi zachwiać równowagę stojących pasażerów. Całkiem nieźle jak na dosyć nowy autobus.
Author: Mateusz Buczek

2 september 2011 - Kielce, ul. Artwińskiego. ЛАЗ w przerwie między kursami linii 51.
Author: Paweł_K

21 september 2011 - Kielce, Kolberga. Dwa LAZy na jednym zdjęciu. Z tyłu widać #001.
Author: Mateusz Buczek

20 april 2012 - Kielce, al. Legionów.
Author: Loginer

24 april 2012 - Kielce, ul. Piekoszowska. To zdjęcie też przechodzi do historii - jeżdżąca stodoła, czyli 002 nie istnieje już prawie 2 lata z powodu wypadku, 220 nie ma już w kieleckim MPK od kilku miesięcy, a i widoczne oświetlenie w postaci łyżek i Strad zostało już zastąpione nowym w trakcie trwającej jeszcze przebudowy ul. Piekoszowskiej, gdzie przy jej zjeździe powstanie estakada wyłącznie dla autobusów i rowerzystów. Zaplanowano także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja ma się zakończyć do końca maja tego roku. Przy okazji tego zdjęcia udało się uwiecznić reklamę 220, której chyba na żadnym innym zdjęciu w jego roli głównej nie udało się uwiecznić.
Author: Loginer

Comments: 2

18 february 2013 - Kielce, ul. Szczecińska/Zagórska. Wczorajszego dnia miał miejsce wypadek - Laz zderzył się z dostawczym busem. W skutek tego został ranny kierowca autobusu, uszkodzony został słup sygnalizacji świetlnej i dwa samochody. Więcej zdjęć i informacji na temat wypadku dostępne są pod tym odnośnikiem: [KLIK]

Zdjęcie autorstwa użytkownika ice z forum "KIELECKICH INWESTYCJI". Zgoda na publikację jest, za co bardzo dziękuję. Jednocześnie bardzo proszę o wyrozumiałość ze strony blokerów i o nie blokowanie tego zdjęcia, gdyż ma ono wartość dokumentalną.

Author: Loginer

Comments: 5

31 may 2013 - Kielce, ul. Skrzetlewska (stacja demontażu pojazdów "Tramet"). Prawie 6-letni Łaz zakończył żywota. Remont zapewne okazał się nieopłacalny, a poza tym serwis i części są trudno dostępne. Myślałem, że może MPK zabawi się w "yes, we can..." i wstawi mu przód z wycofanych 280-tek, 120-stek, czy NL-ek. ;D
Author: Loginer

Comments: 17

ЛАЗ A183D1 #003

14 april 2008 - Kielce Białogon, ulica Za Walcownią. LAZik z kilkunastominutowym opóźnieniem startuje w dalszą drogę. Pierwszego dnia do obsługi wozu skierowano aż dwóch kierowców:)
Author: Daniel

Comments: 12

14 april 2008 - Kielce Białogon, pętla Fabryczna Kościół. Dziś na kieleckich drogach zadebiutował trzeci LAZ.
Author: Daniel

Comments: 5

3 july 2008 - Kielce, ul. Grunwaldzka. CityLAZ zamiast na jakiejś porządnej miejskiej linii, na jednobrygadowej 9-tce do Ćmińska.
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
Comments: 3

3 august 2008 - Kielce, ul. Żytnia. Chwilę później odjechał, aby podstawić się jako "35" na ul. Armii Krajowej.
Author: Adam C.

3 august 2008 - Kielce, ul. Jaworskiego.
Author: Adam C.

3 august 2009 - 16:36; Kielce, ul. Paderewskiego. 35 Os. Świętokrzyskie Pętla - Armii Krajowej.
Author: Adam C.

13 april 2010 - Kielce, ul. Krakowska.
Author: Adam_S

Comments: 2

29 july 2013 - 14:30, Kielce, ul. Czarnowska.
39 - Os. Na Stoku -> Dobromyśl/Janowska

Author: Paweł_K

Comments: 5

6 july 2015 - Kielce, pętla os. Dąbrowa. Łaz wykonywał wtedy poranne kursy linii 33. Po ich wykonaniu wjeżdżał na 35/1. W chwili obecnej 33 już nie jest połączone z inną linią, jest to odrębna brygada 33/4 która kursuje tylko rano.
Author: kams

12 february 2016 - Kielce, ul. Źródłowa. Jak widać tablice z numerem linii i trasą wciąż są niezastąpione.
Author: Jelczyk

18 october 2018 - Kielce, ul. Ściegiennego. Nieco przypadkowy strzał jednego z trzech kieleckich Łazów, które na ulice w ostatnich latach wyjeżdżały dość rzadko. Wyjeżdżały. W ten dzisiejszy, przedświąteczny dzień, pojawiła się niesamowita wiadomość: kieleckie wynalazki zza wschodniej granicy, zakupione dziesięć lat temu będą sprzedane! Tak głosi artykuł GW. Wydawać by się mogło, że autobusy, ze względu na dosyć marny stan techniczny prędzej zasilą złomowisko, a jednak. Wibracje, trzeszczące części oraz ogrzewanie w lato znajdą swoich nabywców w Tczewie oraz na Śląsku.
Proszę o wstrzymanie się z dopisywaniem a przede wszystkim strzelaniem, które wozy zostały wycofane. Kieruję to do kieleckiej części użytkowników - niech najlepiej zrobią to osoby, które zauważą dane wozy w swoim regionie i to one dopiszą.

Author: kams

Comments: 8

21 june 2019 - Kielce, ul. Hoża.

5 - Szybowcowa >> Kolberga

Author: Filip2797

Comments: 5

10 february 2020 - Kielce, ulica Hoża. Ostatni kielecki LAZ nie poddaje się. Wciąż ma silną wolę walki. W ostatnim czasie doczekał się nowego zestawu wyświetlaczy, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Technikę firmy Elmar zastąpiły produkty R&G. W środku działają zarówno klasyczny wyświetlacz z czerwonymi diodami, jak i kolorowa tablica koralikowa. Słychać zapowiedzi przystanków - o dziwo lepiej niż w Solarisach. Zmieniło się też oświetlenie - starsze obudowy jarzeniówek z odzysku zastąpiły nowe, solarisowe klosze. Pozdrowienia dla jednego z najnowszych kierowców!
Author: kams

Comments: 2

ЛАЗ A183D1 #004

14 april 2008 - Kielce, zajezdnia Jagiellońska. Trwają ostatnie przygotowania przed wyruszeniem na trasy.
Author: Daniel

Comments: 5

3 july 2008 - Kielce, rondo u zbiegu Żytniej, Paderewskiego, Ogrodowej i Kaczmarka. Podobno to najlepszy z czwórki LAZów, a na dodatek ma jakiś bajerancki wyświetlacz wewnątrz. Ale nie wiem czy to prawda, bo jechałem tylko 001 i 002. Linia 8.
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
27 august 2008 - Kielce - Bukówka, ul. Wojska Polskiego. Linia 1.
Author: Adam C.

16 july 2009 - Kielce, pętla Posłowicka. No cóż, rok eksploatacji pokazał, że LAZ to, delikatnie mówiąc, tandeta. Ten egzemplarz jest najlepszy z całej czwórki, a to dlatego, że widoczny na zdjęciu kierowca robi co może, by zadbać o swój wóz :-)
Author: empi
limitercenzoredytorgoddriver
Comments: 6

3 august 2009 - 16:50; Kielce, rondo Gerlinga - Grudzińskiego. Dzisiejszą serią rozpoczynam cykl zdjęć z ziemi świętokrzyskiej. :) 14 - Niestachów Pętla - Kielce Dworzec PKS.
Author: Adam C.

5 february 2011 - Kielce, ul. Żelazna
Author: gofkond

Comments: 2

30 april 2011 - Kielce, dworzec autobusowy. Miałem szczęście i podczas kilkuminutowego postoju mojego busa w Kielcach udało mi się złapać ten niezwykle egzotyczny jak na Polskę autobus. Szkoda tylko, że nie mogłem się nim przejechać. Chętnie porównałbym go z Lazami jeżdżącymi po Lwowie.
Author: Mateusz Buczek

Comments: 5

21 september 2011 - Barcza. Zdecydowanie najciekawsza linia jaką jechałem w Kielcach.
Author: Mateusz Buczek

Comments: 7

21 september 2011 - Kielce, dworzec autobusowy. LAZ odpoczywa pod murem Kościoła Św. Krzyża. Za chwilkę podstawi na jedno ze stanowisk na dworcu i odjedzie w stronę Barczy. Generalnie te autobusy są bardzo zaniedbane i zniszczone. Starsze i lepiej utrzymane egzmeplarze widziałem w Tarnopolu na Ukrainie.
Author: Mateusz Buczek

28 september 2011 - Kielce, ul. Orkana.
Author: gofkond

Comments: 5

14 may 2012 - Kielce, ul. Okrzei. Od ostatniego zdjęcia stracił reklamę.
Author: Loginer

Comments: 1

24 may 2013 - Kielce, ul. Dobromyśl. Pozdrowienia dla towarzyszącego Kacpra. :)
Author: Loginer

Comments: 1

25 june 2013 - 10:50, Kielce, ul. Kolberga.
2 - Kolberga -> Łanowa

Author: Paweł_K

Comments: 1

19 september 2014 - Kielce, ul. Piekoszowska. Łazy na ulicach nie są za częstym widokiem, pomimo zawrotnej liczby trzech sztuk. Więcej stoją niż jeżdżą, a spotkanie ich w weekend to rzadkość.
Author: kams

8 may 2015 - Kielce, ul. Klonowa.
Author: kams

21 july 2015 - Kielce, ul. Domaszowska. 53 - G.Morcinka / ogródki działkowe >> al. IX W. Kielc UM >> G.Morcinka / ogródki działkowe.
Author: Filip2797

10 september 2015 - Kielce, ul. Krakowska. LAZ zjeżdża z ulicy Krakowskiej.
Author: Jelczyk

2 august 2016 - Kielce, ul. Pakosz.

4 - Zagnańska Areszt >> al. Na Stadion

Author: Filip2797

24 october 2018 - 17:15, Kielce - Czarnów, ul. Hoża.
Wóz najlepszy w mieście. :>

5 - Szybowcowa → Kolberga

Author: Paweł_K

Comments: 1

8 march 2019 - Kielce, teren złomowiska przy ul. Skrzetlewskiej. Kończy się pomału żywot "czwórki" - najlepszego, wśród kieleckich Łazów. Choć autobus nie zrobił imponującego przebiegu - w 11 lat zaledwie około 445 tys. km - to jednak wśród przedstawicieli ukraińskiej myśli technicznej był to największy dystans. Ostatnie lata były dla pojazdu okresem, gdy więcej stał niż jeździł. Pośrodku widoczne są trzy skrzynie biegów - dwie to ZF 5 HP-500 (jedna z 004, druga pochodzenia nieznanego) zaś zielona (po lewej) ze stojącego obok 323 - Voith Diwa Bus 863.3. Widok zewnętrzny.
Author: kams

Comments: 7

19 march 2019 - Widok na komorę silnika CityLAZ-a. Nie bardzo było jak się ustawić, dodatkowo widać było silnik przez drugi otwór, stąd takie połączenie. Powinno jednak zainteresować miłośników techniki. Dodatkowe foto. Jak można zauważyć, miejscami silnik był niekompletny, brakowało już pewnych części. Skrzyni biegów też nie było na swoim miejscu.
Author: kams

Comments: 4